North West Museum and Art Gallery w Burnie

North West Museum and Art Gallery w Burnie

North West Museum and Art Gallery, zdj. Terroir

Interesujący projekt z Tasmanii. Budynek autorstwa studia Terroir łączy nowoczesną architekturę i charakter miasta oraz lokalnego środowiska naturalnego.

Biuro architektoniczne Terroir prezentuje nową propozycję dla North West Museum and Art Gallery w Burnie w Tasmanii. Projekt ma opowiadać językiem architektury o charakterystycznym środowisku naturalnym regionu, jego historii i dziedzictwie a także społecznościach kształtujących miasto i jego przyszłość.

Konkurs na projekt budynku został ogłoszony w roku 2018. Rada Miasta liczyła na znalezienie projektu na poziomie światowym, a jednocześnie nawiązującego do lokalnego „klimatu”. Projekt studia Terroir został zainspirowany chropowatą linią granicy północno-zachodniego regionu Tasmanii. Wizja architektów zakłada stworzenie czteropiętrowego budynku z dużą przestrzenią wystawową na jego tyłach oraz przestrzenią publiczną u jego podstawy, zrzeszającą społeczność i zachęcającą do dalszego zwiedzania obiektu.

North West Museum and Art Gallery, zdj. Terroir

Zaprojektowana przez studio Terroir nieregularna, asymetryczna bryła intryguje różnorodnością faktur i kształtów. Gładka, szara płyta, którą obłożona jest większość fasady doskonale współgra z przeszklonym segmentem ozdobionym zielenią oraz dużym oknem z mlecznego szkła na samej górze budynku.

 

źródło: architectureau.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.