Greenward. Konkurs

Greenward. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza młodych architektów do wzięcia udziału w konkursie Greenward. Przedmiotem konkursu jest projekt pionowego ogrodu w centrum miasta.

W jaki sposób możemy przywrócić zieleń gęsto zabudowanym miastom? Jak połączyć ekologię i funkcjonalność budynku? Co daje nam, jako mieszkańcom miast, przestrzeń zielona? Oto pytania, które powinni zadać sobie uczestnicy konkursu Greenward.

„Wyzwaniem konkursowym jest zaprojektowanie wieży widokowej z pionowym ogrodem, zapewniającej widoki na miasto. Wieża poza tym, że musi pełnić rolę pionowej przestrzeni ogrodowej, powinna również spełniać inne funkcje. Powinna być również doskonałym uzupełnieniem sąsiedztwa i poprawiać estetykę okolicy” – piszą organizatorzy konkursu.

Organizatorzy dają uczestnikom kilka podpowiedzi, dzięki którym łatwiej będzie im stworzyć dobry projekt. „Koncepcja — inspirację „zielonym” designem można zaczerpnąć z natury lub dowolnego innego źródła, warto zwrócić uwagę na świadomy dobór materiałów i technologii;  Punkt orientacyjny — wieża powinna robić wrażenie na oglądających i inspirować inne miasta do podjęcia podobnych kroków w stronę zrównoważonego rozwoju; Zrównoważony rozwój — projekt powinien zmniejszać negatywny wpływ budownictwa na środowisko;  Kontekst — projekt powinien odpowiadać na wymagania terenu, powinien uwzględnić także inne uwarunkowania społeczno-kulturowe, gospodarcze i środowiskowe”.

Konkurs ma charakter koncepcyjny. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni. Termin rejestracji do konkursu mija 31 stycznia 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.