Hotel w beczce

Hotel w beczce

Oscar Seppeltsfield Hotel, zdj. Intro Architecture

Ten hotel z pewnością wyróżni się spośród wszystkich innych. Jego bryła, inspirowana regionalną tradycją wyrobu wina, przyciągnie wielbicieli nietuzinkowej architektury.

Marzenie Diogenesa?

Firma Intro Architecture z Adelaide zaprojektowała wieżę dla hotelu Oscar Seppeltsfield w australijskiej dolinie Barossa. Wznoszący się na wysokość dwunastu pięter kształt został zainspirowany sztuką tworzenia beczek, która bezpośrednio wiąże się z historią regionu – ten słynie bowiem z wyrobu świetnych win.

Oscar Seppeltsfield Hotel, zdj. Intro Architecture

Wieżę zaprojektowano tak, aby sprawiała wrażenie, że wyrasta z winnicy. Jej „klepki” wyłaniają się z krajobrazu, tworząc zakrzywioną formę, podobną do beczki. Zespół projektowy, by uchwycić i zrozumieć ważne dla Barossy rzemiosło, obserwował, jak rzemieślnicy posługują się narzędziami, wykrzywiając każdą drewnianą klepkę do pożądanego kształtu, a potem łącząc je w beczkę. Doświadczając bliskości rzemiosła, architekci stworzyli wyrazisty i nowoczesny projekt, oparty na organicznej, tradycyjnej formie.

Oscar Seppeltsfield Hotel, zdj. Intro Architecture

W „beczkowej” wieży znajdować się będzie 70 pokoi hotelowych, przestrzeń rekreacyjna, sale konferencyjne, restauracja oraz Sky Bar na ostatnim piętrze. Póki co nie ogłoszono daty rozpoczęcia realizacji inwestycji.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.