Muzeum Emocji. Konkurs

Muzeum Emocji. Konkurs

Materiały organizatora

Konkurs na projekt Muzeum Emocji stawia przed uczestnikami trudne zadanie wykorzystania architektury jako narzędzia do wywołania różnych emocji. Architekci będą musieli zaprojektować muzeum, które składa się z dwóch oddzielnych sal wystawowych, wywołujących kontrastujące ze sobą emocje – pozytywne i negatywne.

Uczestnicy będą mieli pełną swobodę wyboru konkretnych emocji, które wzbudzą swoimi projektami. Mogą wybrać strach, złość, niepokój, miłość, szczęście, rozbawienie i wiele innych. Celem Muzeum Emocji jest wykorzystanie architektury jako podstawowego narzędzia do wywoływania konkretnych stanów emocjonalnych poprzez zastosowanie skali i zagospodarowania przestrzeni, przemyślenie ścieżki zwiedzania, a także dobranie kolorów, oświetlenia i materiałów.

„[…] Architektura zawsze miała wpływ na emocje. Przestrzenie mogą być zaprojektowane tak, aby ich użytkownicy odczuwali różne rzeczy: biuro może sprawić, że poczujesz się energiczny i produktywny, galeria sztuki sprawi, że oddasz się refleksji i doświadczysz ciekawości, wnętrza muzeum mogą zaś uspokoić twoje nerwy. Każda z tych przestrzeni będzie zupełnie inna od pozostałych” – piszą organizatorzy konkursu.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Mogą w nim wziąć udział zarówno zespoły architektów, liczące do czterech osób, a także pojedyncze osoby. Konkurs będzie prowadzony w języku angielskim. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.