Grimshaw i Little dla Santa Monica College

Grimshaw i Little dla Santa Monica College

SMC, zdj. Amy Williams

Studio Grimshaw oraz firma Little zostali wybrani przez SMC do zaprojektowania nowego kompleksu artystycznego na kampusie uczelni.

Jak wyjaśnia zespół architektów, oryginalny kompleks SMC Arts Complex został otwarty na początku lat 50. Od tamtej pory nie zaszło w nim wiele zmian, przez co nie jest przystosowany do potrzeb współczesnych studentów. Liczba studentów kierunków artystycznych znacznie wzrosła przez ostatnie 70 lat, a technologia postępuje z ogromną prędkością, dlatego też uczelnia potrzebuje nowych, większych, lepiej przystosowanych do współczesności przestrzeni. Propozycja Grimshaw i Little koncentrowała się na nowatorskich metodach nauczania i przestrzeniach, które mogą ułatwić przyswajanie wiedzy.

SMC, zdj. Amy Williams

 „To dla nas zaszczyt, że zostaliśmy wybrani do stworzenia nowego kompleksu artystycznego dla Santa Monica College. To niesamowita okazja, aby rozwinąć możliwości tak cenionej instytucji artystycznej. Podzielamy ambicje SMC, aby stworzyć elastyczną, dostosowaną do potrzeb społeczności przestrzeń, która ułatwi pracę, a co najważniejsze – sprawi, że ​​ludzie poczują się zainspirowani i zadomowieni” – mówi Andrew Byrne ze studia Grimshaw w Los Angeles.

SMC, zdj. Amy Williams

Rita S. Carter, odpowiedzialna za doradztwo w zakresie budownictwa obiektów szkolnictwa wyższego w firmie Little komentuje: „Staramy się sięgać poza architekturę i dotrzeć do serca kampusów i uczelnianej społeczności, aby stworzyć dobrze prosperujące środowiska, które wspierają sukces studentów. Cieszymy się, że możemy współpracować z Grimshaw, aby zapewnić Santa Monica College zdecydowane, gruntowne i odważne podejście do projektowania”.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.