Polska praktyka architektoniczna FrantaGroup, na której czele stoi architekt Maciej Franta przedstawia projekt Hotelu Wisła w Beskidzie Śląskim. Inspiracją do stworzenia wizji kompleksu wypoczynkowego była lokalna architektura.
Głównym pomysłem projektowanego obiektu było odejście od dotychczasowego projektowania współczesnych hoteli w Beskidzie Śląskim i takie wpisanie obiektu w krajobraz, aby przy jednoczesnym spełnieniu rozbudowanego programu nie zdominował on przeskalowaniem kontekstu miejsca oraz piękna otaczającego krajobrazu. Z tego powodu postanowiliśmy odejść od formy skoncentrowanego budynku w jednej mocnej bryle na rzecz rozbitej w moduły zrównoważonej architektury zespołu pawilonów hotelowych” – piszą architekci.
Forma pięciu pawilonów składających się na kompleks Wisły czerpie inspiracje z tradycyjnych drewnianych chat, które są ważnym elementem górskich krajobrazów i lokalnej kultury. Projekt FrantaGroup reinterpretuje archetypiczny górski domek w nowoczesny sposób.” […] Architekturę pawilonów zaproponowaliśmy jako współczesną syntezę kubatury drewnianej architektury regionalnej nacechowanej skosami, drewnem oraz proporcją i powiązanie jej funkcjonalnie podziemną kondygnacją przykrytą zielonym dachem w formie multifunkcyjnej łąki” – opisują swój projekt jego twórcy.
W pięciu budynkach zaproponowanych przez FrantaGroup znajdzie się aż dwieście apartamentów o niezwykle wysokim standardzie. Przemyślane rozplanowanie przestrzeni będzie sprzyjać dobremu doświetleniu każdego z nich, ponadto z okien wszystkich pokoi roztaczać się będzie widok na malownicze otoczenie. Oprócz apartamentów w kompleksie znajdą się restauracja, kawiarnia, strefa spa, szereg przestrzeni rekreacyjnych, salki dla dzieci oraz tarasy widokowe. Nieopodal obiektu znajdują się między innymi stoki narciarskie oraz bulwary wiślane z ścieżkami spacerowymi oraz rowerowymi. Dzięki bliskości lokalnych atrakcji goście Hotelu Wisła będą mieli wszystkie lokalne atrakcje w zasięgu ręki.
Ogłoszono zwycięzców A’ DESIGN AWARD AND COMPETITION 2022! Wśród nagrodzonych i wyróżnionych budynków oraz obiektów znajduje się wyjątkowy dom, za którego projekt odpowiada Peter Kuczia.
The Holocaust Memorial Resource and Education Center of Florida i firma architektoniczna Beyer Blinder Belle przedstawili projekt nowego muzeum, którego misją jest upamiętnianie ofiar holokaustu i edukowanie obywateli w kwestii zbrodni popełnianych przez nazistów podczas II wojny światowej.
Snøhetta opublikowała nowy projekt rewitalizacji zabytkowej łaźni portowej w mieście Arendal w Norwegii. Łaźnia Knubben, zbudowana w 1937 roku i zamknięta niespełna dekadę później, zostanie na powrót zmieniona w miejsce spotkań lokalnej społeczności. Projekt czerpie inspiracje z wyjątkowego ukształtowania okolicznych terenów.
Duńska firma architektoniczna Schmidt Hammer Lassen zakończyła swój projekt w Chinach. Jest to budynek Ningbo New Library, mający stać się nowym centrum kulturalnym miasteczka Ningbo, położonego 200 km od Szanghaju.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.