Ignite. Konkurs na projekt Thompson Center

Ignite. Konkurs na projekt Thompson Center

Plakat wydarzenia

Ogłoszono międzynarodowy konkurs na projekt przebudowy James R. Thompson Center w Chicago. Do konkursu, który ma charakter wyłącznie koncepcyjny, zaproszeni są zarówno doświadczeni profesjonaliści, jak i ci, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie architektury i urbanistyki.

„Pierwotne ambicji zarządu Centrum, ambicji stworzenia inkluzywnej obywatelskiej przestrzeni, nie udało się zrealizować. […] Budynek przez lata był zajmowany przez urzędników, przez co nie był dostępny dla zainteresowanych poza weekendami i popołudniami”. Organizatorzy konkursu nadmieniają również, że budynek James R. Thompson Center w obecnej formie jest trudny i kosztowny w utrzymaniu.

Zadaniem uczestników będzie opracowanie nowej wizji Centrum – miejsca, które rozbudzi w obywatelach kreatywność, poczucie przynależności i chęć do tworzenia lepszego jutra wspólnymi siłami. Organizatorzy przyznają, że liczą na pomysłowe i idealistyczne projekty, które odświeżą wizerunek centrum, będąc jednocześnie na najwyższym poziomie technicznym. Zgłoszenia uczestników powinny zawierać kilka niezbędnych elementów, z których najważniejszym jest opis projektu i wysokiej jakości wizualizacje.

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Szczegóły, regulamin oraz wytyczne znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.