Gotowi, żeby wskoczyć na rower? Scott Brownrigg prezentuje projekt stworzony specjalnie dla International Sports Village w Cardiff Bay. Centrum planu jest 333-metrowy welodrom, przy którym znajdą się budynek klubu, trybuny dla widzów, przechowalnia rowerów, duży sklep rowerowy, lokale gastronomiczne i handlowe, parking oraz publiczne przestrzenie sprzyjające aktywnemu spędzaniu czasu.
Stworzony przez nas plan generalny obejmuje wiele nowych przestrzeni, które połączyliśmy ze sobą w spójny i czytelny sposób . Głęboko wierzymy w to, że miejsca tego typu mogą się rozwijać i zmieniać na przestrzeni lat, dostosowując się do zmian kulturowych i nowych wymagań w dziedzinie sportu. Często wybieraliśmy materiały, które postrzegane są jako tymczasowe, na przykład kontenery czy stalowa siatka – w ten sposób dążyliśmy do stworzenia maksymalnie elastycznego środowiska i architektury, która jest zabawna, żywa, zrównoważona, odpowiadająca potrzebom społeczności i miasta” – mówi Neil MacOmish ze studia Scott Brownringg.
Architekci zadbali o to, by projekt centrum sportowego był spójny wewnętrznie, a także dobrze korespondował z otaczającymi go budynkami, np. sąsiednim osiedlem mieszkaniowym Cardiff Pointe, które także zostało zaprojektowane przez studio Scott Brownringg. Projekt International Sports Village jest obecnie rozpatrywany przez władze Cardiff, a projektanci i zleceniodawcy niecierpliwością czekają na wydanie stosownych pozwoleń. Twórcy projektu zakładają, że uda im się ukończyć budowę przed końcem roku 2022.
Amerykański Instytut Architektów odznaczył Carol Ross Barney Złotym Medalem AIA 2023, najwyższym odznaczeniem przyznawanym przez tę instytucję. Nagroda jest wyrazem uznania i uznania dla Carol Ross Barney za dążenie do doskonałości projektowej, a także odpowiedzialności społecznej i dbania o innych ludzi.
Wielu z nas traktuje swoje domy i mieszkania jako miejsca odosobnienia, spokoju i odpoczynku. Dbamy o estetykę wnętrz i ogrodów, aby oderwać się od problemów codzienności i móc cieszyć się harmonijną przestrzenią do namysłu. Mateusz Zauska w poszukiwaniu domowych miejsc do namysłu postanowił pójść o krok dalej. W swoim projekcie architekt podejmuje próbę analizy motywu niszy jako miejsca refleksji i wkomponowuje ją w projekt współczesnego domu jednorodzinnego.
Ruszają zgłoszenia do 5. edycji Baku International Architecture Award. Przyznawana co dwa lata nagroda organizowana jest przez Ministerstwo Kultury Republiki Azerbejdżanu i Związek Architektów Azerbejdżanu przy wsparciu Międzynarodowej Unii Architektów (UIA).
Maciej Rempalski z Modern Studio Architektury prezentuje projekt Osad Cichosza - domków letniskowych w Szydłowie pod Opolem. Póki co ukończone zostały zaledwie dwa domki, inwestor zapowiedział jednak prace nad kolejnymi budynkami.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.