JAJA Architects dla Metroselskabet

JAJA Architects dla Metroselskabet

zdj. JAJA Architects

Firma JAJA Architects wygrała konkurs zorganizowany przez duńską firmę Metroselskabet na opracowanie oszczędnych i przyjaznych dla klimatu stacji metra. Zwycięski zespół stosuje kompleksowe i holistyczne podejście, przyglądając się zarówno zoptymalizowanym rozwiązaniom projektowym, odpowiadając na potrzeby użytkowników.

Propozycja koncentruje się na doskonałości projektowej, a także ekologii i użyteczności. Dążąc do ograniczenia emisji CO2, zespół stara się również stworzyć przyjemną i łatwą w nawigacji przestrzeń dla pasażerów, którzy korzystają z usług dworca każdego dnia.

zdj. JAJA Architects

 

Istniejące stacje metra charakteryzują się stosunkowo prostą paletą materiałów. Kierunek ten został zachowany w propozycji JAJA. Architekci wyjaśniają, że celem przebudowy nie jest dodawanie zbędnych elementów, a ponowne wykorzystanie tych, które są już dostępne, co jest doskonałym przykładem architektonicznego recyklingu.

zdj. JAJA Architects

 

Dążąc do zmniejszenia śladu węglowego nowych stacji metra, architekci rozumieją również potencjał tych przestrzeni w zakresie oferowania pasażerom informacji i edukacji w zakresie działań na rzecz klimatu. Stacje metra są przystosowane do organizowania inicjatyw kampanii klimatycznych, takich jak projekcje filmów, wystaw plakatów oraz innych działań multimedialnych, które mają na celu zmianę nawyków i przekonań osób korzystających z usług metra.

zdj. JAJA Architects

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.