Jowisz. Nowy kompaktowy projekt od Jupe

Jowisz. Nowy kompaktowy projekt od Jupe

Jupiter, zdj. Jupe

Amerykańska firma Jupe, znane z produkcji domy z prefabrykatów, wprowadziła na rynek swoją kapsułę podróżną typu flat pack. Domek wyposażony jest w drewniane podłogi brzozowe i metalową ramę, która świeci w nocy, wskazując drogę do obozu.

Prefabrykowane, przenośne domki, nazwane Jowisz, mają być nową atrakcyjną alternatywą dla namiotów. Geometryczne struktury oparte na solidnej ramie przypominają obiekty z filmów science fiction. „Wykorzystaliśmy pomysły, które wyjątkowo nas podniecały. Pamiętasz ten film z 2001 roku, <<Odyseję kosmiczną>>? Z Księżyca na Jowisza zostały wysłane sygnały, kilka z nich obiło się o Ziemię. Przechwyciliśmy je i stworzyliśmy nowy projekt Jupe” – tłumaczy żartobliwie Jeff Wilson, założyciel Jupe. Warto wspomnieć, że firma współpracuje z producentem rakiet, firmą Space X oraz firmą Tesla.

Jupiter, zdj. Jupe

 

Ognioodporne płótno rozciągnięte na aluminiowych słupach tworzy kanciastą kapsułę, która w najwyższym punkcie osiąga wysokość 11 metrów. Jupe jest zaprojektowany dla potrzeb współczesnego człowieka – w szereg udogodnień wchodzą podświetlana rama, Wi-Fi, gniazdka elektryczne i porty USB. Energia potrzebna do działania tych technologii pochodzi z paneli słonecznych lub akumulatorów. Właściciele Jowisza będą mogli dokupić dodatkowe elementy do wyposażenia namiotu: wygodną werandę, zamykany sejf, lodówkę oraz głośniki.

Jupiter, zdj. Jupe

„Doświadczanie cudów natury nie powinno oznaczać konieczności odłączenia się od świata ani przebywania w mniej niż zwykle inspirującej przestrzeni życiowej” – dodaje Wilson.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.