Dom CHO autorstwa 081 Architekci

Dom CHO autorstwa 081 Architekci

Dom CHO, zdj. 081 Architekci

Wschód nie pozostaje w tyle! Lubelskie studio 081 Architekci opublikowało projekt minimalistycznego domu jednorodzinnego, którego prosta bryła skonstruowana z materiałów najwyższej jakości zachwyca harmonią. Budynek w kształcie litery L został zaprojektowany na zlecenie prywatnego inwestora. Dom stanie w jednej z niewielkich miejscowości pod Lublinem.

Jednopiętrowy Dom CHO składa się z dwóch niezwykle prostych w formie brył – dwóch prostopadłościanów o płaskim dachu, układających się w kształt litery L. W jednym z nich znajduje się część dzienna z salonem i kuchnią, w drugim zaś – nocna. Jednym z ważnych aspektów projektu było zapewnienie mieszkańcom maksymalnej prywatności. Od strony ulicy bryła wydaje się całkowicie jednolita, pozbawiona okien i przeszkleń, które pozwalałyby na zajrzenie do środka. Fasada została wykończona białą farbą, betonem oraz drewnianymi panelami, które będą starzeć się wraz z domem, nadając mu klasy i charakteru.

Dom CHO, zdj. 081 Architekci

Spojrzenie na dom od strony prywatnego ogrodu pozwala dostrzec jego drugie, bardziej otwarte oblicze. Część osłonięta od spojrzeń przechodniów całkowicie „wpuszcza” teren zielony do wnętrza domu. Ściany pokoi, również sypialni, zostały przeszklone od podłogi do sufitu, co pozwoli mieszkańcom na korzystanie z dobrej pogody bez wychodzenia z domu. Pomimo skrajnie minimalistycznego projektu, dom nie zdaje się „bezduszny” ani nieprzytulny. Jasne drewno ociepla wizerunek budynku, wprowadzając do oszczędnej, nowoczesnej formy nieco tradycji.

Dom CHO, zdj. 081 Architekci

 

Dom CHO, zdj. 081 Architekci

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.