Green Pacifier. Konkurs
Platforma UNI zaprasza młodych projektantów i architektów do udziału w konkursie Green Pacifier, którego przedmiotem jest projekt ekologicznego budynku mieszkalnego.https://uni.xyz/competitions/green-pacifier/info/about
Studio architektoniczne MVRDV zaprojektowało pawilony wystawowe dla holenderskiego Muzeum Van Gogha. Obiekty zostaną zaprezentowany na Biennale w Wenecji w 2024 roku. Pawilon pod nazwą Van Gogh Homeland został zaprojektowany z myślą o pokazaniu miejsc, w których pracował i żył słynny artysta.
Pawilon będzie miał formę modułów, które stworzą spójny kompleks. Każdy budynek zostanie zaprojektowany z myślą o innym temacie, związanym z życiem i twórczością Vincenta van Gogha. Będą to m.in. tematy związane z naturą, światłem, kolorami oraz jego relacjami z rodziną i innymi artystami. Cały kompleks będzie miał charakter otwartego parku, a każdy budynek będzie mieć własne patio, które posłuży jako przestrzeń do odpoczynku i refleksji.
Projekt zakłada wykorzystanie tradycyjnych materiałów i technik budowlanych, które były popularne w czasach Van Gogha, a także nowoczesnych surowców. Będą to m.in. cegła, drewno, kamień i szkło. Estetyka przestrzeni będzie pośrednio lub bezpośrednio nawiązywać do wizualnego aspektu prac artysty. Projekt Van Gogh Homeland ma na celu zainteresowanie odwiedzających nie tylko życiem i twórczością artysty, ale także miejscami, które go otaczały i miały wpływ na jego twórczość.
Platforma UNI zaprasza młodych projektantów i architektów do udziału w konkursie Green Pacifier, którego przedmiotem jest projekt ekologicznego budynku mieszkalnego.https://uni.xyz/competitions/green-pacifier/info/about
Studio architektoniczne DSDHA prezentuje publiczny plac Exchange Square w Londynie. Obiekt powstał obok stacji Liverpool Street.
Muzeum II Wojny Światowej zaprasza urbanistów i architektów do udziału w konkursie na projekt koncepcji Cmentarza Wojskowego Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte. To historyczne miejsce, dla wielu Polaków będące największym symbolem oporu wobec nazistowskiej przemocy, ma zainspirować uczestników do stworzenia wizji miejsca pamięci, które połączy pokolenia i przemówi do Polaków ponad wszelkimi podziałami.
W odpowiedzi na przeludnienie Zielonej Planety, powoli następujące zmiany klimatyczne i prawie całkowite wykorzystanie zasobów Ziemi, innowacyjne studio Framlab stworzyło Glasir, system rolnictwa miejskiego. „Wyrastające” z miejskiej tkanki drzewka mają zapewnić mieszkańcom stały dostęp do niedrogich lokalnych warzyw i owoców.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.