MVRDV dla Van Gogh Homeland

MVRDV dla Van Gogh Homeland

Van Gogh Homeland, zdj. MVRDV

Studio architektoniczne MVRDV zaprojektowało pawilony wystawowe dla holenderskiego Muzeum Van Gogha. Obiekty zostaną zaprezentowany na Biennale w Wenecji w 2024 roku. Pawilon pod nazwą Van Gogh Homeland został zaprojektowany z myślą o pokazaniu miejsc, w których pracował i żył słynny artysta.

Pawilon będzie miał formę modułów, które stworzą spójny kompleks. Każdy budynek zostanie zaprojektowany z myślą o innym temacie, związanym z życiem i twórczością Vincenta van Gogha. Będą to m.in. tematy związane z naturą, światłem, kolorami oraz jego relacjami z rodziną i innymi artystami. Cały kompleks będzie miał charakter otwartego parku, a każdy budynek będzie mieć własne patio, które posłuży jako przestrzeń do odpoczynku i refleksji.

Van Gogh Homeland, zdj. MVRDV

Projekt zakłada wykorzystanie tradycyjnych materiałów i technik budowlanych, które były popularne w czasach Van Gogha, a także nowoczesnych surowców. Będą to m.in. cegła, drewno, kamień i szkło. Estetyka przestrzeni będzie pośrednio lub bezpośrednio nawiązywać do wizualnego aspektu prac artysty. Projekt Van Gogh Homeland ma na celu zainteresowanie odwiedzających nie tylko życiem i twórczością artysty, ale także miejscami, które go otaczały i miały wpływ na jego twórczość.

Van Gogh Homeland, zdj. MVRDV

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.