Feel the Music. Konkurs
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Feel the Music, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnej przestrzeni, która pozwoli osobom niesłyszącym na doświadczanie muzyki.
Platforma UNI zaprasza architektów i studentów do udziału w konkursie School of Thought, którego przedmiotem jest projekt liceum wspierającego kreatywność uczniów.
Idea praktycznego doświadczenia i szkolenia zawodowego nadal nie jest istotną częścią programu nauczania dla większości szkół i systemów edukacyjnych na świecie. Zdolność do samodzielnego uczenia się i twórczego myślenia jest ograniczana przez wdrażane metody nauczania, co sprawia, że edukacja nie odpowiada wymaganiom, które stawia przed uczniami prawdziwy świat. Z badań wynika, że do roku 2030 znacznie wzrośnie zapotrzebowanie na pracowników obdarzonych dobrymi zdolnościami poznawczymi, technologicznymi, a także inteligencją emocjonalną. Mniej pożądane będą natomiast zdolności manualne.
Środowisko, w którym uczą się dzieci i młodzież, bardziej sprzyja jednak przyswajaniu wiedzy akademickiej niż zdobywaniu umiejętności praktycznych i zdolności kreowania nowych idei. Jedną z niewielu różnych technik pedagogicznych, które zmieniło spojrzenie na środowisko nauki, było podejście Reggio Emilia. Konkurs polega na stworzeniu projektu liceum, którego przestrzeń będzie sprzyjać uczeniu się. Obiekt ma pomieścić 600 studentów.
Konkurs ma charakter koncepcyjny, uczestnicy nie muszą posiadać uprawnień ani licencji. Udział w konkursie jest płatny. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody pieniężne. Termin zgłaszania prac mija 26 grudnia 2023. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Feel the Music, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnej przestrzeni, która pozwoli osobom niesłyszącym na doświadczanie muzyki.
Platforma UNI zaprasza architektów do udziału w konkursie na projekt lokalu gastronomicznego, którego wystrój ma nawiązywać do impresjonizmu.
Maciej Rodak, Alicja Nowak i Yaroslav Panasevych to trójka utalentowanych młodych architektów, studentów Politechniki Krakowskiej. Zespół młodych twórców w ubiegłym roku zaprezentował światu swoją propozycję do konkursu na projekt budynku w rezerwacie Al Wathba Wetland w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Praca studentów została doceniona przez jury i otrzymała specjalne wyróżnienie.
Lissoni Casal Riberio, studio włoskiego architekta Piero Lissoniego opublikowało wizualizację Skylines Tower, nowatorskiego wieżowca w Nowym Jorku. Lissoni chciał stworzyć miejsce, które będzie wspierać tworzenie samowystarczalnej społeczności i pozwoli mieszkańcom na założenie „pionowej farmy miejskiej”. Wieża, dzięki użyciu odpowiednich systemów, będzie dysponowała własną energią elektryczną i innymi zasobami, które uniezależnią ją od reszty miasta.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.