Konkurs na projekt Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE

Konkurs na projekt Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE

Plakat wydarzenia

Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE ogłosiło konkurs na projekt koncepcji architektonicznej ich nowej siedziby oraz przylegających do niej terenów. Jury wśród nadesłanych prac będzie szukać tych najodważniejszych, wyrażających twórczą wolność i wzbudzających emocje – słowem, spełniających takie same kryteria, jakie powinno spełnić arcydzieło sztuki filmowej.

Przedmiotem konkursu jest koncepcja architektoniczna budynku Europejskiego Centrum Filmowego CAMERIMAGE (ECFC) w Toruniu wraz z zagospodarowaniem terenu. Organizator oczekuje od Uczestników konkursu przedstawienia obiektu nowoczesnego, nietuzinkowego, oddającego w pełni w swoim wyrazie architektonicznym nieskrępowaną wyobraźnię autorów, tak jak nieprzewidywalna i autentyczna bywa sztuka filmowa. Budynek, jak i jego zagospodarowanie, powinny spełniać oczekiwania użytkowników o wysoce rozwiniętym wyczuciu estetyki, gdzie w kanonicznych rozwiązaniach funkcjonalno-przestrzennych obiektu festiwalowego ucieka się przed sztampą i rozwiązaniami wtórnymi. Nowy Budynek ECFC znajdować się będzie w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Miasta w Toruniu, które wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W związku z tym, nowa architektura Budynku ECFC z jednej strony powinna być nowatorska i oryginalna w formie, a z drugiej musi brać pod uwagę wysoką rangę Starówki, unikając pastiszu historycznego” – możemy przeczytać w ogłoszeniu na stronie organizatorów.

Obiekt, który powstać ma na toruńskich Jordankach, powinien również współgrać architektonicznie z innymi instytucjami kultury, których siedziby znajdują się w pobliżu - Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu oraz Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

Dwuetapowy konkurs wyłoni zwycięzcę, który podpisze kontrakt na realizacje swojego projektu i otrzyma dodatkowo nagrodę pieniężną. Znacznymi kwotami zostaną nagrodzeni również architekci z drugiego i trzeciego miejsca na podium. Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.