Nano Nest. Konkurs

Nano Nest. Konkurs

Materiały organizatora

Duże miasta cierpią z powodu kryzysu mieszkaniowego. Z powodu braku pieniędzy i przestrzeni w miastach musimy zadowolić się naprawdę ciasnymi przestrzeniami. Jak zaprojektować małą przestrzeń tak, aby była wygodna i przytulna? Na to pytanie muszą odpowiedzieć uczestnicy konkursu Nano Nest.

Zadaniem uczestników konkursu Nano Nest będzie również rozplanowanie małych przestrzeni tak, aby funkcje różnych pomieszczeń mogły łączyć się ze sobą. „Jak można wykorzystać architekturę jako narzędzie, które wykorzystuje brak miejsca na naszą korzyść i stwarza nowy styl życia? Pomieszczenia służące do jedzenia, spania i higieny stanowią podstawę do życia. Aby jednak lokal mieszkalny stał się prawdziwym domem spełnionych musi być wiele innych subiektywnych oczekiwań. Spełnienie warunków z tej długiej listy staje się jeszcze trudniejsze, gdy ograniczona jest powierzchnia” – piszą organizatorzy konkursu.

Zadaniem uczestników konkursu jest zaprojektowanie mieszkania dla 3 osób (uczestnicy mogą wybrać sami, kim są hipotetyczni mieszkańcy). Projekt powinien proponować mieszkańcom wygodną przestrzeń życiową, która umożliwia życie w nowoczesny sposób. Przestrzeń powinna być na tyle elastyczna, aby możliwe będą takie sytuacje jak pobyt gościa lub przyjęcie w domu, grupowa nauka lub uprawianie sportu.

Do udziału w konkursie zaproszeni są architekci, studenci, inżynierowie i projektanci.  Organizatorzy zachęcają uczestników do tworzenia zespołów multidyscyplinarnych. Rejestracja do konkursu potrwa do 6 marca 2023. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.