PROLOGOS 2022
Ruszyły zgłoszenia do konkursu PROLOGOS Young Architects. Zadaniem uczestników będzie refleksja nad tym, w jaki sposób architektura może odpowiedzieć na problem uchodźstwa.
Zapraszamy do udziału w konkursie NA STÓŁ!, którego przedmiotem jest projekt inspirującego produktu codziennego użytku. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.
Ruszyła piąta edycja ogólnopolskiego konkursu dla młodych projektantów, organizowanego przez gdańską Galerię Wnętrz City Meble. Tegoroczna edycja stawia przed designerami zadanie zaprojektowania inspirującego produktu codziennego użytku NA STÓŁ!
Zwycięska praca wejdzie w 2022 roku do kolekcji marki TRE, stworzonej przez Tomka Rygalika, współorganizatora konkursu.
Konkurs na inspirujący produkt organizowany jest przez gdańską Galerię Wnętrz od 2017 roku. Przeznaczony jest dla studentów kierunków artystycznych, przede wszystkim wzornictwa i architektury wnętrz, w całej Polsce. Zadanie, jakie organizatorzy konkursu postawili przed jego uczestnikami, to zaprojektowanie designerskiego produktu TRE do współczesnego wnętrza” – możemy przeczytać na stronie wydarzenia.
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w postaci wyjazdu na międzynarodowe targi mebli i designu w Mediolanie – Salone del Mobile 2022. Zaprojektowany przez niego produkt zostanie również wyprodukowany przez organizatora konkursu – firmę TRE.
Termin przesłania prac mija 28 lutego 2022 r. Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu.
Ruszyły zgłoszenia do konkursu PROLOGOS Young Architects. Zadaniem uczestników będzie refleksja nad tym, w jaki sposób architektura może odpowiedzieć na problem uchodźstwa.
Studia C+S Architects i Citizenstudio zwyciężyły konkurs Face of Renovation, którego przedmiotem były projekty przebudowy poszczególnych dzielnic Moskwy. Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych planów przebudowy, które wzbogacą miasto i ułatwią życie jego mieszkańców. Projekt C+S Architects i Citizenstudio przedstawia przebudowę osiedla Metrogorodok.
Japońskie studio Suppose Design Office stworzyło monolityczną betonową bryłę obok stacji Sendagaya w pobliżu tokijskiego stadionu olimpijskiego. Ta tajemnicza konstrukcja w rzeczywistości jest designerską toaletą publiczną.
Obcując ze sztuką, kulturą i historią państw położonych na wschodzie Europy, nietrudno zauważyć, że konie zajmują szczególne miejsce w sercach Słowian. Jako wierni towarzysze codziennej pracy i walki przez wieki inspirowały tutejszych pisarzy i malarzy do opisywania ich dostojeństwa i inteligencji. Organizacje BeeBreeders i Omuli zapraszają architektów i projektantów do udziału w konkursie na projekt Muzeum Koni. Obiekt ma powstać na Łotwie, nieopodal granicy z Estonią.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.