Kwiat lotosu w Guangzhou

Kwiat lotosu w Guangzhou

Lotus Flower Stadium, zdj. Evergrande Group

Rozpoczęto prace budowlane nad gigantycznym stadionem w Guangzhou w Chinach. Obiekt sportowy, mogący pomieścić 100 000 widzów, już niebawem stanie się największym na świecie stadionem piłkarskim.  

Prace budowlane, za które odpowiedzialna jest chińska grupa Evergrande, rozpoczęły się 16 kwietnia i mają potrwać do roku 2022. Realizacja projektu stadionu będzie kosztowała około 12 miliardów juanów.

Lotus Flower Stadium, zdj. Evergrande Group

Projektantem stadionu jest Hasan A. Syed, dyrektor firmy Gensler’s Shanghai. Architekt został zainspirowany formą kwiatu lotosu, który ściśle związany jest z tradycją i kulturą Chin. Projekt połączy tradycyjną chińską skromność i czystość z zachodnim, luksusowym światem sportu – oprócz boiska i trybun, na terenie Lotus Flower Stadium znajdzie się między innymi 16 prywatnych pokoi VVIP, 152 prywatne pokoje VIP, strefa FIFA, strefę sportowców, strefa medialną i pokój prasowy.

Lotus Flower Stadium, zdj. Evergrande Group

Twórcy stadionu na swojej stronie internetowej wyrażają nadzieję, że Lotus Flower Stadium stanie się „nowym światowej klasy punktem orientacyjnym, porównywalnym do Sydney Opera House i Burdż Chalifa w Dubaju, a także ważnym symbolem chińskiego futbolu na świecie”.

 

źródło: wordlarchitecture.org

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.