La Biennale dopiero w maju 2021

La Biennale dopiero w maju 2021

La Biennale, zdj. Andrea Avezzu

Zapadły ostateczne decyzje w sprawie tegorocznej Międzynarodowej Wystawy Architektury na La Biennale di Venezia. Organizatorzy podali także termin otwarcia Międzynarodowej Wystawy Sztuki.

Organizatorzy kultowego La Biennale di Venezia ogłosili, że 17. Międzynarodowa Wystawa Architektury oficjalnie nie zostanie otwarta w tym roku. Najważniejsze architektoniczne wydarzenie, znajdujące się pod kuratelą Hashima Sarkisa, odbędzie się w dniach od 22 maja do 21 listopada 2021 r.

Międzynarodowa Wystawa Architektury odbywająca się co dwa lata w ramach La Biennale di Venezia rokrocznie przyciąga do Włoch setki tysięcy wielbicieli i twórców architektury. Po wielu perturbacjach i zmianach, wydarzenie zostało oficjalnie przełożone na maj przyszłego roku. Przełożona została także Międzynarodowa Wystawa Sztuki, której kuratorem jest Cecilia Alemani. Impreza, odłożona początkowo na 2021 r., zostanie otwarta dopiero w roku 2022.

 „Ostatnie kilka dni wyjaśniło prawdziwy stan sytuacji, w której wszyscy się znajdujemy. Z najwyższym szacunkiem dla pracy wykonanej przez nas wszystkich, inwestycji dokonanych przez uczestników i biorąc pod uwagę trudności, które napotkały wszystkie kraje, instytucje, uniwersytety, pracownie architektoniczne; niepewność dostaw, ograniczenia w podróżach i we względu na środki ochronne przyjęte przez rządy krajów w walce z Covid-19, zdecydowaliśmy się wysłuchać tych, którzy poprosili optowali za odroczeniem Biennale di Architettura” – powiedział dyrektor artystyczny La Biennale, Roberto Cicutto.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.