Nowy projekt SOM w Singapurze

Nowy projekt SOM w Singapurze

8 Shenton Way, zdj. SOM

Studio Skidmore, Owings & Merrill ujawniło projekt 8 Shenton Way, nowej wieży o wysokości 305 metrów, która stanie w Signapurze. Będzie ona najwyższym budynkiem w kraju oraz jednym z najbardziej zrównoważonych drapaczy chmur w Azji.

Wielofunkcyjna wieża czerpie inspiracje z lasów bambusowych, tworząc efektowny wieżowiec na miarę czasów, z przestrzeniami publicznymi, biurami, sklepami, hotelami i apartamentami. Powstający we współpracy z DCA Architects projekt ma zostać ukończony w 2028 roku. Jego twórcy mają nadzieję, że stanie się nowym punktem orientacyjnym na panoramie Singapuru, tuż obok kultowych już Marina Bay i CapitaSpring Tower.

8 Shenton Way, zdj. SOM

 

63-piętrowa wieża znajdzie się na skrzyżowaniu Central Business District i Marina Bay, nieopodal historycznej dzielnicę Tanjong Pagar. Dziesięć tysięcy metrów kwadratowych obszarów publicznych, które powstanie w ramach projektu, ożywi ulicę i zachęci mieszkańców do wybierania bardziej zrównoważonych środków transportu. Wieża będzie bowiem połączona ze ścieżkami dla pieszych, podziemną koleją oraz drogami rowerowymi.

8 Shenton Way, zdj. SOM

 

„Okres tuż po pandemii stanowi rzadką i ekscytującą okazję dla architektów do odkrywania nowych podejść do tworzenia środowisk sprzyjających zdrowiu (...) Nasz projekt łączy ze sobą naturę, tradycję, luksusowe życie, zdrowe miejsca pracy i tętniące życiem publiczne przestrzenie w dobrze prosperującym centrum społeczności” – mówi Nic Medrano z SOM.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.