Landscapes of Care. Program Future Architecture

Landscapes of Care. Program Future Architecture

Plakat wydarzenia

Future Architecture otwiera nabór do programu edukacyjnego dla architektów, urbanistów i projektantów. Młodzi ludzie, którzy zdecydują się wziąć udział w wydarzeniu, określanym jako „platforma wymiany myśli”, zyskają nowe doświadczenia i wiedzę, którą będą mogli przekuć w świadome i odpowiedzialne praktyki w pracy zawodowej.

Zaproszenie do zgłaszania pomysłów na architekturę przyszłości to coś więcej niż konkurs; to platforma zapewniająca praktykom i teoretykom architektury możliwość wyrażenia swoich pomysłów oraz bycie dostrzeżonymi i wysłuchanymi. Dostanie się do konkursu pozwoli na rozpoczęcie wymiany idei, projektów i propozycji z rówieśnikami z całego świata, a także z renomowanymi instytucjami - muzeami, galeriami, wydawnictwami i festiwalami. Wszystko to, aby pomóc Ci w znalezieniu drogi do międzynarodowego uznania. Aplikuj i pozwól platformie Future Architecture wspierać Cię w doskonaleniu i doskonaleniu Twojej praktyki” – piszą organizatorzy konkursu, Future Architecture.

„Niedawny kryzys zdrowotny rzucił wyzwanie całemu społeczeństwu, pokazując, jak mogą one skutecznie, szybko i pokojowo podjąć działania, mające poprawić wspólne bezpieczeństwo. Projektanci, architekci i urbaniści dobrze wiedzą, że w swojej pracy zajmują się także kwestiami społecznymi i politycznymi, a nie tylko przestrzennymi i formalnymi aspektami projektu” – dodają organizatorzy, zachęcając młodych architektów do wzięcia udziału w programie.

Tematem tegorocznej edycji programu będzie „Landscapes of Care”. W jego ramach uczestnicy będą badać zagadnienia społecznej solidarności, umiejętności szybkiej i sprawnej samoorganizacji, kwestię sąsiedztwa i przestrzeni publicznej, pozwalającej społeczności na wspólne działania. Młodzi architekci będą również dyskutować o wyzwaniach, które stanęły przed post-pandemicznym społeczeństwem, zmagającym się z dekonstrukcją mitów o braku ograniczeń i dostępnym dla każdego sukcesie.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.