Life Beyond Earth

Life Beyond Earth

Life Beyond Earth, zdj. SOM

Studio Skidmore, Owings & Merrill zaproszone do udziału w 17. Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji, zaprezentowało wizję księżycowej wioski – Life Beyond Earth. Jest to kolejny projekt badający możliwości teraformacji innych planet przez człowieka. Twórcy projekty przedstawili plan zrównoważonego ekosystemu, który wspierałby obecność człowieka na Księżycu.

Life Beyond Earth to samowystarczalna osada złożona z połączonych modułów mieszkalnych, dostosowanych do ekstremalnych warunków Księżyca. Prezentowana w Corderie instalacja składa się z dwóch fizycznych modeli i filmu, który pozwoli zwiedzającym wyobrazić sobie przyszłość ludzkości w kosmosie. Zaprojektowane przez architektów obiekty mieszkalne składają się ze sztywnej ramy i nadmuchiwanej powłoki konstrukcyjnej. System został wyposażony w nowoczesne technologie, które ochronią mieszkańców przed trudnymi warunkami panującymi na Księżycu i ułatwią im codzienne życie.

Life Beyond Earth, zdj. SOM

 

Projekt Skidmore, Owings & Merrill potwierdza znaczenie eksploracji kosmosu we współczesnej nauce. Twórcy zwracają jednak uwagę na to, że badania te mogą pomóc ludzkości także w zdobywaniu wiedzy, która pomoże rozwiązać obecne i przyszłe problemy związane z życiem na Ziemi. „Nasz projekt ma edukować i inspirować publiczność ze wszystkich środowisk oraz ukazywać możliwości w przyszłej eksploracji kosmosu” – mówi Georgi Petrov ze studia Skidmore, Owings & Merrill.

Life Beyond Earth, zdj. SOM

 

„Nasza współpraca z ESA pokazuje, jak interdyscyplinarna współpraca może wspierać międzynarodowe cele eksploracji kosmosu. Przyjmujemy niekonwencjonalne podejście do projektowania siedlisk pozaziemskich, łącząc wiedzę z branży budowlanej i kosmicznej oraz wykorzystując wiedzę z dziedzin architektury, urbanistyki, nauki, handlu i psychologii” dodaje – Colin Koop z SOM.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.