Studio Skidmore, Owings & Merrill zaproszone do udziału w 17. Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji, zaprezentowało wizję księżycowej wioski – Life Beyond Earth. Jest to kolejny projekt badający możliwości teraformacji innych planet przez człowieka. Twórcy projekty przedstawili plan zrównoważonego ekosystemu, który wspierałby obecność człowieka na Księżycu.
Life Beyond Earth to samowystarczalna osada złożona z połączonych modułów mieszkalnych, dostosowanych do ekstremalnych warunków Księżyca. Prezentowana w Corderie instalacja składa się z dwóch fizycznych modeli i filmu, który pozwoli zwiedzającym wyobrazić sobie przyszłość ludzkości w kosmosie. Zaprojektowane przez architektów obiekty mieszkalne składają się ze sztywnej ramy i nadmuchiwanej powłoki konstrukcyjnej. System został wyposażony w nowoczesne technologie, które ochronią mieszkańców przed trudnymi warunkami panującymi na Księżycu i ułatwią im codzienne życie.
Projekt Skidmore, Owings & Merrill potwierdza znaczenie eksploracji kosmosu we współczesnej nauce. Twórcy zwracają jednak uwagę na to, że badania te mogą pomóc ludzkości także w zdobywaniu wiedzy, która pomoże rozwiązać obecne i przyszłe problemy związane z życiem na Ziemi. „Nasz projekt ma edukować i inspirować publiczność ze wszystkich środowisk oraz ukazywać możliwości w przyszłej eksploracji kosmosu” – mówi Georgi Petrov ze studia Skidmore, Owings & Merrill.
„Nasza współpraca z ESA pokazuje, jak interdyscyplinarna współpraca może wspierać międzynarodowe cele eksploracji kosmosu. Przyjmujemy niekonwencjonalne podejście do projektowania siedlisk pozaziemskich, łącząc wiedzę z branży budowlanej i kosmicznej oraz wykorzystując wiedzę z dziedzin architektury, urbanistyki, nauki, handlu i psychologii” dodaje – Colin Koop z SOM.
Holenderska firma architektoniczna Mecanoo zaprezentowała projekt wieżowców w Hadze, które niebawem staną się najwyższymi budynkami w mieście. Projekt o nazwie The Grace składa się z dwóch wież o wysokości 150 i 180 metrów. W wieżach znajdą się lokale mieszkalne – projekt jest odpowiedzią na pogłębiający się kryzys mieszkaniowy w europejskich miastach.
Platforma The Architecture Community, której zadaniem jest promowanie architektury w przestrzeni publicznej ogłosiła kolejną edycję konkursu Architect of The Year Awards. Organizatorzy przyznają nagrody w kilkunastu kategoriach. Wśród laureatów poprzednich edycji konkursu znalazło się wiele cenionych i znanych biur architektonicznych, np. Foster+Partners czy IDOM.
Ogłoszono pierwszą edycję konkursu The New European Bauhaus 2021. Za organizację wydarzenia odpowiada Komisja Europejska. W konkursie przewidziano nagrody w aż 10 różnych kategoriach.
Studio architektoniczne KCAP Architects & Planners wygrało międzynarodowy konkurs na kompleks Bucheon Daejang New Town. Projekt powstaje jako część regionu metropolitalnego w Seulu w Korei Południowej. Wizja, zatytułowana Open Fields City, będzie charakteryzować się wyjątkowym, niespotykanym w krajobrazie miejskim połączeniem natury i architektury – dzielnica będzie obfitować w ścieżki dla pieszych i rowerów oraz rozległe pola, które stworzą nowe możliwości relaksu dla mieszkańców.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.