The New European Bauhaus 2021

The New European Bauhaus 2021

Plakat wydarzenia

Ogłoszono pierwszą edycję konkursu The New European Bauhaus 2021. Za organizację wydarzenia odpowiada Komisja Europejska. W konkursie przewidziano nagrody w aż 10 różnych kategoriach.

Założeniem The New European Bauhaus jest wprowadzenie do architektury trendów skupionych na człowieku i środowisku. „Każdy powinien móc poczuć, zobaczyć i doświadczyć korzyści płynącej z zielonej i cyfrowej transformacji architektury. […] Aby przyspieszyć zieloną rewolucję, przyczynić się do odbudowy środowiska i zapewnić wszystkim lepsze życie, musimy w takim samym stopniu wykorzystywać istniejące bogactwo wiedzy, doświadczenia i możliwości, jak i zachęcać architektów do poszukiwania nowych wizji, pomysłów i rozwiązań” – piszą organizatorzy.

Projekty zgłoszone przez uczestników będą oceniane w dziesięciu następujących kategoriach:

1.Techniki oraz materiały budowlane i projektowe 
2. Budownictwo zgodne z zasadami obiegu zamkniętego 
3. Rozwiązania uwzględniające wpływ architektury na środowisko 
4. Rewitalizacja przestrzeni miejskich i wiejskich 
5. Produkty i styl życia 
6. Zachowane i przekształcone dziedzictwo kulturowe 
7. Miejsca spotkań
8. Kultura, sztuka i społeczność 
9. Modułowe, elastyczne i mobilne rozwiązania ułatwiające życie 
10. Interdyscyplinarne modele kształcenia 

Przewidziane są także nagrody dla młodych twórców przed 30. rokiem życia, którzy wchodzą w świat architektury, wnosząc nowe pomysły i świeże spojrzenie na zagadnienia estetyczne i etyczne w architekturze.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Pierwsze miejsca zostaną zagrodzone kwotą 30 tys. euro w przypadku kategorii głównych, zaś laureat lub laureatka w kategorii młodych projektantów otrzyma nagrodę w wysokości 15 tys. euro.

Więcej informacji oraz zgłoszenia znajdziecie na stronie organizatora.

 

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.