Luksusowe domki w lesie projektu Peter Pichler Architecture

Luksusowe domki w lesie projektu Peter Pichler Architecture

Domki w lesie, zdj. Peter Pichler Architecture

Włoskie studio architektoniczne postanowiło obalić dotychczasowe estetyczne skojarzenia, które budzą domki w środku lasu, zamiast ciężkich bali z ciemnego drewna i rustykalnych wnętrz rodem z bajki o Jasiu i Małgosi proponując nowoczesny, pełen światła design.

Studio Peter Pichler Architecture z siedzibą w Mediolanie opublikowało wizualizacje swojego najnowszego projektu w austriackim mieście Kitzbühel. Efektowne drewniane domy będą stanowić część luksusowego hotelu.

tree-suites-peter-pichler-architecture-residential-treehouses-wood-austria_dezeen_2364_col_1-1704x959
Domki w lesie, zdj. Peter Pichler Architecture

Jedną z głównych koncepcji architektów było stworzenie miejsca, które stanie się pomostem między żyjącym w szybkim i głośnym świecie człowiekiem a spokojnym środowiskiem naturalnym. Projekt domków nawiązuje również do tradycyjnej lokalnej architektury – w konstrukcjach zastosowano dostępne na miejscu materiały, natomiast typowy dwuspadowy dach przywołuje poetycki obraz przytulnego i bezpiecznego domu.

tree-suites-peter-pichler-architecture-residential-treehouses-wood-austria_dezeen_2364_col_3-1704x959
Domki w lesie, zdj. Peter Pichler Architecture

Ciekawym twistem, który wykorzystało biuro PPA, aby dokonać współczesnej reinterpretacji tradycyjnego budownictwa było zaprojektowanie dwuwarstwowej fasady. Pierwsza warstwa, wewnętrzna, wykonana jest ze szkła. Przykrywa ją druga, wykonana ze zbitych ze sobą w nowoczesny ażurowy wzór kawałków drewna. Dzięki takiemu rozwiązaniu domki będą dobrze doświetlone, pozostając jednocześnie przytulnymi i odseparowanymi od świata zewnętrznego miejscami.

 

Źródło: designboom.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.