Nowy projekt studia architektonicznego KFP, który zakłada budowę wielofunkcyjnego budynku o nazwie M Lyon uzyskał pozytywną opinię władz miasta Lyon, które zezwoliły na jego budowę. Budynek powstanie w pierwszej dzielnicy biznesowej Lyonu – Le Part-Dieu. Budynek i jego otoczenie zajmą łącznie 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Wizja budynku jest wynikiem ścisłej współpracy studia KPF z lokalną praktyką architektoniczną SOHO Atlas.
M Lyon zaoferuje miastu różnorodne przestrzenie, między innymi powierzchnie handlowe, biurowe i mieszkalne. Jak mówią architekci odpowiedzialni za projekt, lyońska inwestycja „reinterpretuje charakterystyczną architektoniczną i historyczną spuściznę dzielnicy Le Part-Dieu, jednocześnie wykorzystując najnowsze zdobycze technologii dla stworzenia prawdziwie inteligentnego budynku”.
M Lyon, zdj. KPF
Wizja KPF i Soho Atlas łączy świat biznesu i technologii z harmonijnym światem natury przez liczne udogodnienia, które mają zapewnić mieszkańcom, pracownikom i innym użytkownikom optymalne warunki do życia i pracy. Sercem budynku jest atrium, zapewniające dopływ naturalnego światła do wnętrza. Atrium ma również odgrywać rolę swoistego centrum życia społecznego konstrukcji, w którym spotkają się ludzie związani z budynkiem w różny sposób.
M Lyon, zdj. KPF
Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii wspierających środowisko, budynek przekroczy wszelkie oczekiwania miasta wobec tego typu inwestycji. Konstrukcja została zaprojektowana tak, by być jak najbardziej samowystarczalna i niezależna od surowców pozyskiwanych z nieodnawialnych źródeł. Na tarasach i dachu znajdą się ponadto dziesiątki gatunków roślin, które na bieżąco będą oczyszczać otoczenie M Lyon ze szkodliwych substancji, a przy okazji ozdobią budynek.
W podkrakowskiej Woli Justowskiej stanęła wyjątkowa inwestycja projektu firm Noww Studio i Wojtyś Wójtowicz Architekci. Koncepcja nowoczesnej willi opiera się na niezwykle udanym połączeniu dwóch materiałów - betonu i drewna. Dzięki przemyślanemu planowi i dużemu wyczuciu bryły zespołowi architektów udało się stworzyć lekką bryłę, będącą wizytówką dobrego smaku i ponadczasowej elegancji.
LUS_3 to dom wyjątkowy. Wydaje się jednocześnie niewielki i niezwykle rozbudowany. Z pozoru jest zamknięty, a jednak głównym założeniem projektowym było otwarcie wnętrz na siebie. Dodatkowo, ukazuje zupełnie inne oblicze, w zależności od punktu, z którego się go ogląda.
Przedstawiamy odważny i oryginalny projekt polskiego studia Autograf. Stworzony przez zespół architektów dom jednorodzinny zdaje się zaprzeczać prawom fizyki. W opublikowanych przez studio materiałach silnie zaznaczono inspirację słowem, zwłaszcza poetyckim.
„Naszą podstawową koncepcją było stworzenie dużej, elastycznej przestrzeni, aby wystawy i warsztaty mogły odbywać się nieograniczone czynnikami architektonicznymi” – mówią odpowiedzialni za realizację architekci z biura Addenda Architects.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.