MIA Design Studio Office. Praca w morzu zieleni

MIA Design Studio Office. Praca w morzu zieleni

MIA Design Studio Office, zdj. MIA

Wietnamska pracownia architektoniczna MIA Design Studio prezentuje projekty niezwykłej, otoczonej roślinnością konstrukcji nazwanej MIA Design Studio Office. Biurowiec znajduje się w Dystrykcie 2 w Sajgonie.

Forma podąża za funkcją – to właśnie to motto przyświecało architektom z MIA podczas tworzenia tego projektu. „Podejście do projektowania architektonicznego definiujemy wyłącznie na podstawie możliwości przestrzeni; każdy jej obszar jest dokładnie przemyślany, aby zmniejszyć ilość odpadów i przestrzeni, które nie będą używane” – mówią twórcy projektu.

MIA Design Studio Office, zdj. MIA

 

MIA Design Studio Office to kolejny powstały w ostatnim czasie budynek, którego twórcy postawili na naturę. Być może zapowiada to nadejście nowej ery w projektowaniu, w której to przestrzenie przeznaczone do pracy służą pracownikom, wychodząc naprzeciw ich potrzebom i wspierając ich kreatywność i motywację do wykonywania zadań.

Wnętrza MIA Design Studio Office – jasne i optymistyczne – zachęcają przebywających wewnątrz pracowników do szukania balansu między pracą i odpoczynkiem, zapewniają spokój i możliwość relaksu. Ażurowa konstrukcja została niemal w całości pokryta zielenią, dzięki czemu wnętrza są zawsze dobrze przewietrzone, bez narażania przebywających wewnątrz pracowników na styczność z silnymi promieniami słonecznymi. „Architekt zawsze cieszy się w duchu, patrząc na przyjemną dla oka zieleń” – dodaje firma. Budynek dodatkowo okalają zielone przestrzenie wspólne, które zachęcają do spacerów w przerwach w pracy.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.