Maidla Nature Villa projektu B210

Maidla Nature Villa projektu B210

Maidla Nature Villa, zdj. B210

Letni domek, zaprojektowany przez estońskie biuro architektoniczne B210, wznosi się na palach nad bagnistym terenem, pozwalając mieszkańcom na podziwianie naturalnego otoczenia budynku. Wygodna, nowoczesna konstrukcja posiada schody prowadzące na znajdujący się na dachu taras, będący doskonałym miejscem do spotkań towarzyskich i relaksu.

Właściciele hotelu Maidla Nature Resort chcieli zapewnić gościom wyjątkowe wrażenia związane z naturą. Właśnie dlatego postanowili wykorzystać sprzyjające okoliczności natury regionu Rapla, umieszczając wśród roślinności budynek Maidla Nature Villa. Konstrukcja, opisywana przez właścicieli jako mikro-hotel, położona jest w niemal nietkniętym przez człowieka krajobrazie torfowiska. Jednopokojowy budynek będzie doskonałym wakacyjnym wyborem dla jednej osoby lub pary, chcących spędzić spokojne wakacje w otoczeniu natury.

Maidla Nature Villa, zdj. B210

 

„Cały dom pokryty jest tarasami” - wyjaśniają architekci. „Niższy poranny taras, gigantyczne schody prowadzące na dach i taras nocny na wysokości koron drzew, na którym można podziwiać zachód słońca, obserwować gwiazdy i ptaki”. W istocie, Maidla Nature Villa została zaprojektowana tak, aby maksymalnie eksponować przestrzenie zewnętrzne i zachęcić gości do przebywania poza domem.

Maidla Nature Villa, zdj. B210

 

Prosta bryła budynku została zainspirowana domkiem na drzewie. Elewację domu pokryto wysokiej jakości drewnem, dzięki czemu idealnie wpisuje się on w otaczający krajobraz, sprawiając wrażenie organicznie zrośniętego z otoczeniem, a jednocześnie niezwykle nowoczesnego i modnego.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.