Cegły, łuki i ornamenty nawiązujące do lokalnej kultury do znaki rozpoznawcze mauzoleum, które powstało w Bangladeszu. Autorami niezwykłego projektu są architekci z Kashef Chowdhury/URBANA.
Architekci z bangladeskiego studia Kashef Chowdhury/URBANA zaprojektowali mauzoleum w Dhace w Bangladeszu. Budynek o nazwie Sthapotik został zbudowany z cegieł, które zostały ułożone w taki sposób, aby tworzyć przestrzenie o różnych poziomach i wielkościach. Bryła mauzoleum, która została umieszczona na betonowej podstawie, zachwyca niestandardową formą.
Budowla jest oświetlana naturalnym światłem dzięki zastosowaniu dużych okien dachowych. To rozwiązanie sprawia, że wnętrze budynku jest jasne i przestronne. Mauzoleum zostało zaprojektowane jako przestrzeń publiczna, gdzie ludzie mogą się modlić, medytować i pamiętać o zmarłych. W przestrzeni miejsca pamięci umieszczono tablice z nazwiskami zmarłych. Architekci wykorzystali lokalne materiały i tradycyjne techniki budowlane, takie jak użycie cegieł i betonu, aby stworzyć budowlę, która wpisuje się w krajobraz i kulturę Bangladeszu.
SARP Katowice oraz Śląska Okręgowa Izba Architektów RP zaprasza do udziału w 28. edycji konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego 2022. W konkursie nagrodzone zostaną najlepsze obiekty architektoniczne, które powstały na terenie Śląska w ubiegłym roku.
Muzeum Sztuki w Filadelfii otworzy swoje podwoje dla zwiedzających już 7 maja tego roku. Obiekt przeszedł ostatnio gruntowną renowację, za którą odpowiada uznany architekt Frank Gehry. O ponownym otwarciu obiektu poinformowano na stronie internetowej Muzeum.
W podkrakowskiej Woli Justowskiej stanęła wyjątkowa inwestycja projektu firm Noww Studio i Wojtyś Wójtowicz Architekci. Koncepcja nowoczesnej willi opiera się na niezwykle udanym połączeniu dwóch materiałów - betonu i drewna. Dzięki przemyślanemu planowi i dużemu wyczuciu bryły zespołowi architektów udało się stworzyć lekką bryłę, będącą wizytówką dobrego smaku i ponadczasowej elegancji.
Warszawiacy! Do 2 marca potrwają zgłoszenia do 6. edycji Nagrody Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy. Propozycje najlepszych warszawskich budynków minionego roku może zgłaszać każdy mieszkaniec Stolicy – inwestor, architekt, jak i miłośnik sztuki projektowania.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.