Cegły, łuki i ornamenty nawiązujące do lokalnej kultury do znaki rozpoznawcze mauzoleum, które powstało w Bangladeszu. Autorami niezwykłego projektu są architekci z Kashef Chowdhury/URBANA.
Architekci z bangladeskiego studia Kashef Chowdhury/URBANA zaprojektowali mauzoleum w Dhace w Bangladeszu. Budynek o nazwie Sthapotik został zbudowany z cegieł, które zostały ułożone w taki sposób, aby tworzyć przestrzenie o różnych poziomach i wielkościach. Bryła mauzoleum, która została umieszczona na betonowej podstawie, zachwyca niestandardową formą.
zdj. Kashef Chowdhury/URBANA
Budowla jest oświetlana naturalnym światłem dzięki zastosowaniu dużych okien dachowych. To rozwiązanie sprawia, że wnętrze budynku jest jasne i przestronne. Mauzoleum zostało zaprojektowane jako przestrzeń publiczna, gdzie ludzie mogą się modlić, medytować i pamiętać o zmarłych. W przestrzeni miejsca pamięci umieszczono tablice z nazwiskami zmarłych. Architekci wykorzystali lokalne materiały i tradycyjne techniki budowlane, takie jak użycie cegieł i betonu, aby stworzyć budowlę, która wpisuje się w krajobraz i kulturę Bangladeszu.
Heatherwick Studio weźmie udział w tegorocznej Royal Academy Summer Exhibition. Wystawę uświetni ono dwoma projektami modernizacyjnymi w Wielkiej Brytanii, Broad Marsh w Nottingham i Parnham Park w Dorset.
Ruszyły zgłoszenia do konkursu Szkice Architektoniczne, inicjatywy promującej tradycyjne metody szkicowania. Do udziału w rywalizacji zaproszeni są aspirujący architekci – studenci kierunków architektonicznych oraz uczniowie szkół średnich.
WWF i YAC zapraszają do udziału w konkursie na centrum dla zwiedzających oraz punkty obserwacyjne w Ortebello. W skład jury wejdą najlepsi architekci z całego świata.
Jury konkursu na projekt opery w Shenzhen ogłosił werdykt. Zwyciężyła propozycja nazwana Light of the Sea autorstwa praktyki architektonicznej Ateliers Jean Nouvel. Opera odbiega od tradycyjnej formy budynków kulturalnych, otwierając się na morski krajobraz. Light of the Sea zostało okrzyknięte „arcydziełem, w którym muzyka spotyka się z morzem”. Zwycięska propozycja została wybrana z blisko 100 zgłoszeń z 14 krajów.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.