Micro Libraries. Konkurs na projekt biblioteki publicznej

Micro Libraries. Konkurs na projekt biblioteki publicznej

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza architektów i studentów do konkursu, którego przedmiotem jest projekt biblioteki publicznej dostosowanej do potrzeb współczesnych czytelników i użytkowników.

Wraz z szybkim przejściem w kierunku cyfryzacji i nagłym wzrostem konieczności utrzymywania dystansu społecznego zmniejsza się szansa na istnienie i owocne funkcjonowanie bibliotek publicznych. Misją bibliotek publicznych jest dostarczenie wiedzy i informacji jak największej liczbie osób z różnych środowisk, co czyni je jednym z miejsc publicznych, które najbardziej potrzebują zmian i dostosowania do współczesnych realiów.

Co możemy zrobić, aby jeszcze skuteczniej udostępniać informacje? Czy jesteśmy w stanie stworzyć rozwiązanie, które nie tylko uczyni biblioteki bezpiecznym miejscem, ale także umożliwi zachowywanie odpowiedniego dystansu społecznego Czy jest możliwe, aby te ważne przestrzenie były łatwo dostępne dla wszystkich?” – pytają organizatorzy konkursu.

Rejestracja do konkursu potrwa do 20 czerwca 2022. Konkurs ma charakter koncepcyjny. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne, których pula wynosi 24 tys. USD. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.