ZOHO. Wielofunkcyjna dzielnica

ZOHO. Wielofunkcyjna dzielnica

ZOHO, zdj. ECHO

Kooperacja holenderskich biur architektonicznych, w skład której wchodzą ECHO, Orange Architects, More Architecture, Studio Nauta i MoederscheimMoonen Architects, wygrała konkurs na projekt dzielnicy ZOHO w Rotterdamie – inspirującego miejsca dla tych, którzy pragną rozwijać się i tworzyć.

Inwestycja ma wprowadzić nowe standardy życia i pracy w mieście; ma również sprzyjać zawiązywaniu znajomości, inicjatywom lokalnym i zacieśnianiu więzi sąsiedzkich. „Zespół przyjął zintegrowane podejście, które doprowadziło do powstania tej zwycięskiej koncepcji, kładąc silny nacisk na tworzenie więzi społecznych oraz dobro klimatu. […] Ten nisko rozwijający się obszar biznesowy musi zostać przekształcony w mieszane sąsiedztwo” – mówią projektanci.

ZOHO, zdj. ECHO

 

Dodają również, że projektując, brali pod uwagę potrzeby zajmujących dzielnicę rzemieślników i przedsiębiorców. „Projekt ma na celu zatrzymanie w mieście klasy średniej w dobie coraz większego zagęszczania się tkanki miejskiej”.

ZOHO, zdj. ECHO

 

Integracja społeczna i spójność są tworzone przez połączenie mieszkań socjalnych, przestrzeni roboczych i przestrzeni wspólnych lub wielofunkcyjnych w różnych konfiguracjach. Projekt obejmuje również stworzenia centrum komunikacyjnego – także parkingami i miejscami dla samochodów, skuterów i rowerów. Przestrzenie wspólne, które przyczyniają się do zawiązywania sąsiedzkich przyjaźni i znajomości - w tym park na dachu oraz obiekty sportowe znajdą się w trzech różnych miejscach parku i będą dostępne dla wszystkich mieszkańców oraz użytkowników dzielnicy ZOHO. Z udogodnień będą mogli korzystać również mieszkańcy sąsiednich dzielnic.

ZOHO, zdj. ECHO

źródło: worldarchitecture.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.