Mieszany kompleks w Austin od Sordo Madaleno Arquitectos

Mieszany kompleks w Austin od Sordo Madaleno Arquitectos

Projekt w Austin, zdj. Sordo Madaleno Arquitectos

Meksykańskie biuro Sordo Madaleno Arquitectos przedstawiło nowy projekt zlokalizowany w mieście Austin w Teksasie. Obiekty o mieszanym przeznaczeniu powstaną na działce o powierzchni 145 akrów, na wzgórzu obok jeziora Austin.

Propozycja Sordo Madaleno Arquitectos integruje przestrzenie dla przyrody i ludzi poprzez podejście architektoniczne, które ma na celu dobro i wygodę użytkowników. Inspirację do tego podejścia architekci czerpali z natury – miasto Austin słynie z wielkiej bioróżnorodności, jest również wskazywane jako jedno z najlepiej zaplanowanych miast w USA.

Projekt w Austin, zdj. Sordo Madaleno Arquitectos

 

„Jest to miasto praktyczne, ale dość wyrafinowane, korporacyjne, a jednocześnie niezwykle kreatywne, z wyjątkową równowagą między aktywnym i zrelaksowanym stylem życia na świeżym powietrzu a kosmopolitycznym życiem we wnętrzach. Te charakterystyczne cechy są w naszym projekcie podkreślane poprzez świadomą architekturę, głębokie badanie kontekstu miejsca i zrównoważony rozwój” – mówią architekci ze studia Sordo Madaleno Arquitectos.

Projekt w Austin, zdj. Sordo Madaleno Arquitectos

 

Projekt dzielnicy uwzględnia 80-kluczowy hotel butikowy, budynki dla korporacji, umiejscowione nad jeziorem, park i prywatne mieszkania - wille, kondominia, czyli okazałe rezydencje z widokiem na ocean, oraz domy nad jeziorem. Każda przestrzeń została zaprojektowana tak, aby odpowiadać na potrzeby użytkowników i mieszkańców, na pierwszym miejscu stawiając ich dobro. Projekt został opracowany w całości w technologii VR.

Projekt w Austin, zdj. Sordo Madaleno Arquitectos

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.