Narodowy Bank Kuwejtu. Projekt przyjazny pracownikom i naturze

Narodowy Bank Kuwejtu. Projekt przyjazny pracownikom i naturze

National Bank of Kuwait, zdj. Foster + Partners

Firma Foster + Partners zakończyła budowę nowej siedziby Narodowego Banku Kuwejtu, 300-metrowego wieżowca w rozwijającej się dzielnicy finansowej Kuwejtu. Projekt nowej wieży skupia się na potrzebach pracowników – ma poprawiać ich samopoczucie i wspierać relacje pomiędzy użytkownikami. Projekt jest również przyjazny środowisku.

Budynek składa się z sześćdziesięciu trzech pięter, przedzielonych komfortowymi lobby, zapewniającymi miejsca spotkań i przestrzenie eventowe. Na 18. piętrze znajduje się restauracja, na 19. piętrze – nowoczesna siłownia, zaś sala balowa i audytorium zostały umieszczone na 38. piętrze, skąd roztaczają się panoramiczne widoki na zatokę i miasto. Na szczycie wieży znajduje się klub, którego przestrzeń zwieńczona jest efektownym świetlikiem.

National Bank of Kuwait, zdj. Foster + Partners

Zakrzywiona fasada budynku od strony północnej otwiera się na Zatokę Perską, łącząc konstrukcję z otoczeniem. Szereg betonowych żeber rozciąga się na całej wysokości wieży, zapewniając wsparcie konstrukcyjne i ograniczając dostęp światła słonecznego, dzięki czemu możliwa będzie optymalizacja temperatury w otoczeniu. Dzięki zastosowaniu zarówno pasywnych oraz aktywnych systemów, które mają na celu zmniejszenie zużycia wody i energii, budynek ma mniejszy wpływ na środowisko.

National Bank of Kuwait, zdj. Foster + Partners

„Zaprojektowana przez nas wieża jest dostosowana do sposobu działania banku, a wewnętrzny układ przestrzenny odpowiada na potrzeby pracowników, zapewniając elastyczność, która pozwoli dokonywać zmian w przyszłości, wraz z rozwojem instytucji. Stworzyliśmy spersonalizowane środowisko pracy, w którym każdy ma swoją unikalną przestrzeń” – mówi Nikolai Malsch z Foster + Partners.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.