Studio architektoniczne SUO przedstawia projekt Yashima Mountaintop Park, wysokiej jakości przestrzeni publicznej w Japonii. W skład projektu wchodzą plan zagospodarowania terenów zielonych w pobliżu parku Setonaikai oraz szklany pawilon.
Studio SUO z siedzibą w Kioto, założone przez architekta Takashiego Suo, prezentuje projekt rewitalizacji obszaru parku Yashima, punktu turystycznego niezwykle popularnego wśród Japończyków do lat 70. ubiegłego wieku. Projekt unowocześni układ parku i zaoferuje nowe przestrzenie kulturalne w szklanym pawilonie. Zamiast tworzyć pojedynczą, statyczną bryłę, studio zaprojektowało 220-metrowy szklany korytarz oparty na topografii terenu, który wije się po parku, tworząc niezwykłą i nieoczywistą przestrzeń.
zdj. SUO
Wijący się pomiędzy drzewami, przypominający formą węża, szklany pawilon w samym środku parku zaoferuje mieszkańcom punkty widokowe, kawiarnię oraz miejsca na imprezy i wystawy. „Kiedyś było tu wiele budynków dla zwiedzających, ale wiele z nich zostało zburzonych, ponieważ popadły w ruinę” – mówią architekci.
zdj. SUO
Wsparty na betonowej podstawie na cienkich kolumnach z białej stali, kręty budynek Yashima Mountaintop Park wznosi się i obniża w zależności od ukształtowania terenu. Wchodząc „pod” konstrukcję, zwiedzający mogą dotrzeć do dziedzińca budynku, który oferuje przestrzenie artystyczne i kulturalne.
Architekci ze studiów architektonicznych Grimshaw, Archipel Generalplanung AG oraz firmy projektującej krajobraz LAND wygrali konkurs na projekt kampusu Muesmatt Uniwersytetu Berneńskiego w Szwajcarii. Zwycięski projekt został wybrany spośród 26 zgłoszeń.
Sukces pracowni k3xmore! W konkursie organizowanym przez Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego oraz SARP Oddział Katowice na projekt zrównoważonego osiedla wielorodzinnego wygrała proekologiczna i wspierająca społeczność wizja, której autorkami są architektki Kinga Bączyk i Magdalena Orzeł‑Rurańska.
Rozpoczęto budowę obiektu Discovery Building dla stacji badawczej British Antarctic Survey na Antarktydzie. Budowla została zaprojektowana przez grupę współpracujących ze sobą biur architektonicznych: Hugh Broughton Architects, Rambol with NORR oraz Turner & Townsend. Nowatorski projekt jest pierwszym, który na tak dużą skalę wykorzystuje technologie ochrony przed śniegiem i wiatrem.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.