Millennium Areal. Najwyższy budynek we Frankfurcie
Millennium Areal. Najwyższy budynek we Frankfurcie
Studio Ferdinand Heide Architekt zostało wyłonione spośród innych zgłoszeń w konkursie na projekt kompleksu wieżowców we Franfurkcie. Zwycięska propozycja, zatytułowana Millennium Areal, składa się z dwóch szklanych wież o niestandardowej formie, z dużą przestrzenią publiczną na parterze, odpowiadającą specyfice gęsto zabudowanego miasta. Oczekuje się, że projekt zostanie ukończony w 2030 roku, a po ukończeniu będzie najwyższą konstrukcją we Frankfurcie.
Projekt Ferdinand Heide Architekt łączy funkcje biznesowe, publiczne i rekreacyjne. W Wieży A, wyższej, znajdą się lokale handlowe oraz hotel, zaś niższy wieżowiec, Wieża B, zostanie przeznaczony głównie na mieszkania. Obiekty użyteczności publicznej, takie jak lokale gastronomiczne, sklepy i przedszkole, znajdują się na niższych piętrach i parterze, aby ożywić życie dzielnicy i umożliwić użytkownikom interakcje ze sobą.
Deweloper i miasto Frankfurt upewnili się, że zwycięski projekt uwzględnia rozwiązania oszczędzające wodę i energię oraz jest przyjazny dla klimatu. Ponadto materiały w pracach zgłoszonych do konkursu powinny być wydobywane i przetwarzane zgodnie z normami ekologicznymi. Zaproponowana przez autorów projektu koncepcja hybrydowej, częściowo drewnianej konstrukcji budynku wymaga około 20% mniej betonu i stali niż konwencjonalne metody budowlane. Ponadto na elewacji i dachach umieszczone zostanie około 3500 modułów fotowoltaicznych, które zapewnią az do 25% zapotrzebowania budynków na energię elektryczną.
Ogłoszono jednoetapowy, realizacyjny konkurs architektoniczno-urbanistyczny na opracowanie projektu ruin dawnej budowli, „ADAPTACJA RUIN ZAMKU NA “CENTRUM KULTURY I TRADYCJI ZAMKU DEWINÓW-BIBERSTEINÓW W ŻARACH”.
Biuro Architektoniczne Adam Radzimski prezentuje projekt Domofamiloku – domu jednorodzinnego inspirowanego stylem tradycyjnych śląskich budynków wielorodzinnych. Budynek, który jest nowoczesną interpretacją tej kultowej formy, zachwyca minimalizmem i harmonią.
W miejscowości Lanckorona, znajdującej się na Szlaku Architektury Drewnianej, powstała niezwykła inwestycja, za której projekt odpowiada studio architektoniczne FAAR Architekci. Czarna Perła, bo tak nazywa się zaprojektowany przez pracownię dom, zachwyca prostotą i subtelnymi nawiązaniami do architektury charakteryzującej ten region Polski.
Projekt Dacza to mobilny dom zaprojektowany przez Annę Busch we współpracy z architektami Barbarą i Andrzejem Adamczykami oraz architektką Moniką Binkowską. Prosty i bezpretensjonalny, doskonale wpisze się w kontekst naturalny, jak i miejski – w zależności od tego, gdzie zechcą postawić go jego właściciele.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.