Przestrzenie innowacji. InnoWork
Weź udział w konkursie i zaprojektuj centrum coworkingowe! Konkurs InnoWork zbierze wizje przestrzeni do pracy, które będą wspierać kreatywność, umożliwiać rozwój i pozwalać na swobodną pracę samemu lub w zespole.
Biuro Architektoniczne Adam Radzimski prezentuje projekt Domofamiloku – domu jednorodzinnego inspirowanego stylem tradycyjnych śląskich budynków wielorodzinnych. Budynek, który jest nowoczesną interpretacją tej kultowej formy, zachwyca minimalizmem i harmonią.
Głównym elementem typowym dla historycznej górniczej śląskiej architektury jest oczywiście cegła i tworzone z niej ściany jednowarstwowe. Udało nam się zachować ich charakter, stosując współczesne trójwarstwowe technologie. W miejscach przeszkleń ściany zewnętrzne „wchodzą” do wnętrz — w środku i na zewnątrz widać jednorodność zastosowanego materiału. W projekcie celowo wszystkie okna zamontowane są po wewnętrznej stronie muru, dla podkreślenia efektu grubości i jednorodności ścian” – mówi architekt Adam Radzimski.
Elewację pokrywają klasyczne rude cegły. Architekt podkreśla, jak istotne było użycie właśnie tego materiału – łączy on nowoczesność z tradycją, nadając całości niepowtarzalnego charakteru. W wywiadzie dla portalu Architektura i Biznes twórcy projektu opowiadają o oczekiwaniach inwestorów. Para, która zamówiła projekt, składa się z wielbicielki architektury nowoczesnej i fana tradycyjnej stylistyki. Po odrzuceniu dwóch projektów innego studia, inwestorzy zgłosili się do Adama Radzimskiego. „My wiedzieliśmy, że łączenie różnych stylów jest okej, że to się da pogodzić i stworzyliśmy projekt domu, w którym oboje będą czuli się komfortowo. Finalnie upiekliśmy dwie pieczenie na jednym ogniu” – opowiada Radzimski.
Weź udział w konkursie i zaprojektuj centrum coworkingowe! Konkurs InnoWork zbierze wizje przestrzeni do pracy, które będą wspierać kreatywność, umożliwiać rozwój i pozwalać na swobodną pracę samemu lub w zespole.
Studio Network of Architecture prezentuje projekt luksusowego hotelu i centrum odnowy biologicznej, który został ukończony na południu Tyrolu we Włoszech. Inwestycja jest częścią przebudowy rodzinnej restauracji i pensjonatu Lobishof, które działają od niemal 50 lat.
Studia architektoniczne NORD Architects i BBP Arkitekter wygrały konkurs na projekt nowej szkoły publicznej w jednej z najbardziej zabudowanych dzielnic Kopenhagi. Głównym wyzwaniem dla architektów było stworzenie budynku, który wpasuje się w gęsto tkaną strukturę architektoniczną dzielnicy, jednocześnie prezentując sobą najwyższy poziom artystyczny.
Dobre wiadomości z Chin! W związku ze spadającą liczbą przypadków osób zakażonych koronawirusem chiński rząd parę dni temu podjął decyzję o zamknięciu tymczasowych placówek medycznych w Wuhan. Szpitale powstawały w zawrotnym tempie, po raz kolejny ukazując zaradność i precyzję Chińczyków. Dzięki niesamowitej determinacji i organizacji służb, Chinom udało się wygasić epidemię w nieco ponad dwa miesiące. Dziś po raz pierwszy nie zanotowano żadnego nowego zachorowania.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.