Moon Base 2124

Moon Base 2124

zdj. UNI

Konkurs architektoniczny Moon Base 2124 to wyzwanie dla studentów, architektów, projektantów, naukowców i wizjonerów, aby zaproponowali pomysły na to, jak wyglądać będzie osiedle księżycowe w 2124 roku, w setną rocznicę uruchomienia programu Artemis. Konkurs ma na celu zaprojektowanie samowystarczalnego, samodzielnie utrzymującego się osiedla księżycowego o zamkniętym systemie i modułowej naturze zaprojektowanego dla łatwej przyszłej rozbudowy, budowy i montażu.

Program Artemis to trwający program załogowych lotów kosmicznych prowadzony głównie przez NASA, amerykańskie firmy komercyjne zajmujące się lotami kosmicznymi oraz międzynarodowych partnerów, takich jak Europejska Agencja Kosmiczna (ESA), Japońska Agencja Eksploracji Kosmicznej (JAXA) i Kanadyjska Agencja Kosmiczna (CSA), z celem lądowania „pierwszej kobiety i następnego mężczyzny” na Księżycu, konkretnie w regionie bieguna południowego do 2024 roku.

Konkurs Moon Base 2124 rozpoczyna się 1 czerwca 2023 roku. Zgłoszenia można składać do 31 października 2023 roku do godziny 15:00. Ogłoszenie wyników nastąpi 28 grudnia 2023 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.