Muzeum pod baldachimem

Muzeum pod baldachimem

Muzeum Sztuki Blanton, zdj. Shonetta

Studio Snøhetta zaprezentowało nowy projekt przebudowy Muzeum Sztuki Blanton przy Uniwersytecie Teksańskim w Austin. Jak mówią autorzy projektu, kompleksowa przebudowa terenu ma na celu „ujednolicenie i ożywienie kampusu”. Prace nad nowym otoczeniem muzeum mają ruszyć w najbliższych tygodniach.

Otwarcie muzeum na miasto zachęci społeczność nie tylko do bliskiego kontaktu z wyjątkową sztuką, ale także do, spędzania wspólnie czasu, gromadzenia się i czerpania inspiracji z każdej wizyty” - mówi Simone Wicha. „​​„Wierzę, że krajobraz ma moc przemiany społeczności w taki sam sposób, w jaki wielka sztuka może przemienić nasze serca i umysły” – dodaje. Zaznacza również, że projekt Snøhetta będzie dostępny dla wszystkich i dostosowany do potrzeb każdej grupy społecznej.

Muzeum Sztuki Blanton, zdj. Shonetta

 

„Muzeum Blanton zajmuje poczesne miejsce na mapie kompleksu, a także pełni niezwykle ważną funkcję bramy do kampusu uniwersyteckiego. Zaprojektowany przez nas wyjątkowy krajobraz otaczający muzeum składa odwiedzającym obietnicę późniejszych doświadczeń. Projekt studia Snøhetta poszerzy światowej klasy kolekcję sztuki, posiadaną przez muzeum, o dodatkowe elementy poza murami samej galerii” - chwali projekt Craig Dykers, założyciel pracowni architektonicznej Snøhetta.

Muzeum Sztuki Blanton, zdj. Shonetta

 

Projekt zakłada stworzenie wyjątkowego baldachimu, złożonego z piętnastu części – architekci mają nadzieję, że nowy obiekt architektoniczny stanie się swoistą wizytówką kampusu, która posłuży mu do późniejszej identyfikacji wizualnej. Pod „baldachimem” będą odbywać się wydarzenia kulturalne – koncerty, przedstawienia i wystawy. Otoczenie muzeum zostanie obsadzone gatunkami roślin charakterystycznymi dla Teksasu. Twórcy projektu utrzymują, że wprowadzi on na kampus aż 25 tysięcy nowych gatunków.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.