NEOMA Business School w Reims. Projekt Henninga Larsena

NEOMA Business School w Reims. Projekt Henninga Larsena

NEOMA Business School w Reims, zdj. Henning Larsen

Wybrano zwycięski projekt Francuskiej NEOMA Business School w Reims. Laureatem konkursu został znany architekt Henning Larsen. Hybrydowy projekt duńskiego projektanta łączy w sobie innowacyjność i świadomość ekologiczną, a także skupia się na różnych aspektach życia studenckiego, aby wyjść naprzeciw potrzebom przyszłych użytkowników.

Budynki zaprojektowane przez Henninga Larsena pozwolą na przyjęcie do szkoły aż 4000 uczniów. Łączna powierzchnia kampusu to niemal 26 000 metrów kwadratowych. Budowa ma rozpocząć się wiosną przyszłego roku i potrwa aż do jesieni 2025. Przy projekcie współpracowały takie firmy jak Patriarche, Egis, Elioth, Etamine, Acoustb i Creafactory.

NEOMA Business School w Reims, zdj. Henning Larsen

 

Miejsce NEOMA jest częścią Port Colbert, dzielnicy, która przechodzi obecnie przebudowę. Jest to próba przywrócenia życia do dawnych przemysłowych dzielnic Francji, które obecnie nie są używane przez mieszkańców miast. Wiele lat temu w Port Colbert znajdowały się między innymi zakłady przemysłu żeliwnego. Władze Reims poszukiwały projektu, który nada dzielnicy nową tożsamość, nie uciekając jednocześnie od jej historycznego znaczenia.

NEOMA Business School w Reims, zdj. Henning Larsen

„Projekt ten ma wiele zalet, jest nią w szczególności charakterystyczna identyfikację wizualną, która sprawi, że kampus będzie łatwo rozpoznawalny. Łączy w sobie bardzo silne elementy, na przykład duży hol, który zaprasza ucznia do wejścia wgłąb budynku. Postawiliśmy również na wykorzystanie drewna i szkła, aby stworzyć przyjazną atmosferę i zalać wnętrza naturalnym światłem. Zaplanowano kilka łatwo dostępnych terenów zielonych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kampusu” – mówi Delphine Manceau, dziekan NEOMA Business School.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.