Passage of the Heart

Passage of the Heart

Passage od the Heart, zdj. Brooks + Scarpa

Studio Brooks + Scarpa z Los Angeles opublikowało projekty pomnika ofiar Holokaustu, który ma powstać w Tallahassee na Florydzie.

Firma w swoim projekcie pragnęła uwzględnić różne aspekty tragedii, która dotknęła także mieszkańców Florydy oraz ich przodków. To w tym stanie właśnie mieszka najwięcej w USA osób ocalałych z Holokaustu. Znajduje się tam kilka muzeów poświęconych zagładzie narodu żydowskiego oraz pomniki.

Passage of the Heart, zdj. Brooks + Scarpa

Rzeźba projektu Brooks + Scarpa została niedawno wybrana przez Komitet Przeglądu Pamięci o Holokauście, utworzony przez władze w 2015 roku. Lawrence Scarpa, opowiadając o projekcie, przywołuje własne wspomnienia dotyczące bliskich mu osób pochodzenia żydowskiego. „Połowa moich kuzynów miało swoje bar lub bat micwy, zatem kultura żydowska zawsze była częścią mojego życia” – powiedział. „Wielu moich krewnych zginęło w holokauście. Wygrywając konkurs i zostając projektantem pomnika o tak wielkim znaczeniu dla historii, czuję, że w pewien sposób upamiętniam również żal, cierpienie, nadzieję i sukces mojej własnej rodziny” – mówi architekt.

Passage of the Heart, zdj. Brooks + Scarpa

Projekt, nazwany Passage of the Heart, stanie w kompleksie Florida State Capitol, zaprojektowanym przez Edwarda Durella Stone'a. Rzeźba, złożona z trójkątnych form kamiennych, została zaprojektowana tak, aby zwiedzający mogli po niej przejść, podziwiając jej kształty. Jak mówią twórcy, rzeźba ma być symbolem celebracji życia, podróży oraz nadziei, którą mogą dać współczesnym ludziom wspomnienia o woli życia i odwadze ocalałych z zagłady.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.