Naturalny dom w Chile. Casa Un Patio

Naturalny dom w Chile. Casa Un Patio

Casa Un Patio, zdj. Lucas Maino Fernandez

Lucas Maino Fernandez prezentuje projekt domu Casa Un Patio, który znajduje się w pobliżu jeziora Villarica w środkowym Chile. Dom znajduje się w malowniczej okolicy, między jeziorem a wulkanem o tej samej nazwie, na odległym od miasta, zróżnicowanym terenie.

Teren charakteryzuje się gęstą i młodą roślinnością, trudno tu dotrzeć!” – mówi Lucas Maino Fernandez. Architekt chciał stworzyć silny związek architektury z naturalnym otoczeniem, dlatego zdecydował się zorganizować przestrzeń domu wokół centralnego dziedzińca obrośniętego bujną zielenią. „Głównym założeniem projektu jest stworzenie dziedzińca w celu dodania do architektury większej ilości roślin i zintegrowania już istniejącej roślinności z domem. Ta wizja wprowadza naturalny element do projektu, do jego wnętrza, a nie tylko do okolic, jak zazwyczaj ma miejsce w klasycznych projektach tego typu” – dodaje.

Casa Un Patio, zdj. Lucas Maino Fernandez

 

Paleta materiałów użytych w projekcie – zarówno na zewnątrz, jak i we wnętrzu, wpisuje się w naturalne otoczenie. Wzrok przyciągają drewniane podłogi, oryginalna stolarka okienna i pomalowane na przyjazne kolory ściany, które nadają całości przytulnego charakteru.  Materiały użyte do wykończenia elewacji zostały wybrane ze względu na ich trwałość, niskie koszty utrzymania i łatwość montażu. Ściany domu pokrywają czarne blachy faliste i panele poliwęglanowe.

Casa Un Patio, zdj. Lucas Maino Fernandez

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.