Niebawem ruszy budowa Ocean Avenue

Niebawem ruszy budowa Ocean Avenue

Ocean Avenue, zdj. Frank Gehry

Po dziewięciu latach od powstania projekt Ocean Avenue Franka Gehry'ego został ostatecznie zatwierdzony przez Radę Miasta Santa Monica. Przedstawiony w 2013 roku, wielofunkcyjny projekt 22-piętrowej wieży hotelowo-mieszkalnej, uległ znacznym zmianom po zweryfikowaniu wymagań planu zagospodarowania gminy Downtown.

W 2013 roku M. David Paul Associates i Worthe Real Estate Group zlecili Frankowi Gehry'emu przygotowanie projektu wielofunkcyjnego wieżowca hotelowo-mieszkalnego w mieście Santa Monica w Kalifornii. 22-piętrowy budynek, nazwany Ocean Avenue miał na celu ożywienie gospodarki miasta, zaoferowanie mieszkańcom przestrzeni rekreacyjnych, hotelu, restauracji oraz tarasu widokowego.

Ocean Avenue, zdj. Frank Gehry

 

Projekt przez niemal dekadę uległ znacznym modyfikacjom. Różne aspekty projektu przez lata były podważane i analizowane przez urzędników państwowych. Okazało się konieczne zmniejszenie liczby pięter z 22 do 12, aby sprostać wymaganiom planu zagospodarowania. Do projektu dodano także mniejszą wieżę mieszkalną oraz poczyniono zmiany w projekcie otoczenia budowli. Tego lata, po wielu debatach i zmianach, projekt został oficjalnie zatwierdzony. Niebawem rozpoczną się prace nad budową wieży.

Ocean Avenue, zdj. Frank Gehry

 

Osoby odpowiedzialne za projekt i budowę wieży zapowiadają, że jej oficjalne otwarcie nastąpi w ciągu trzech najbliższych lat.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.