Niebo i ziemia w najnowszym projekcie MVRDV

Niebo i ziemia w najnowszym projekcie MVRDV

Chengdu Sky Valley, zdj. MVRDV

MVRDV ujawnił pierwsze zdjęcia Chengdu Sky Valley, propozycji konkursowej dla Future Science and Technology City w południowo-zachodnich Chinach. Łącząc technologię z naturą i nowoczesność z tradycją, projekt zakłada stworzenie wygodnego miejsca do życia i pracy w naturalnym krajobrazie Linpan.

Planowany ośrodek nauki i technologii, będący częścią strategii rozwoju obszarów na wschód od Chengdu, choć zaprojektowany jako nowoczesny i doskonale skomunikowany z innymi częściami miasta, zachowuje „wiejski” charakter dzięki połączeniu współczesnych budynków z połaciami naturalnej przestrzeni. „Dychotomia między istniejącym krajobrazem wiejskim a przyszłym kampusem naukowo-technologicznym wymaga rozwiązania, które zrównoważy tradycję i innowacje, przeszłość i przyszłość, młodość i starość, wschód i zachód, technologię i rolnictwo” – mówią architekci z MVRDV.

Chengdu Sky Valley, zdj. MVRDV

 

Projekt współgra z naturalną topografią terenu i uwydatnia zróżnicowany krajobraz Linpan. „Wyobrażamy sobie Chengdu Sky Valley jako przyjazne miejsce, które łączy ludzi z różnych branż, kultur i zawodów. Powiększając istniejące pagórki, podkreślimy istniejący krajobraz, tworząc miasto, które pozostaje w symbiozie z naturą; krajobraz, w którym można sięgnąć po niebo, stąpając po ziemi” – mówi Winy Maas z MVRDV.

Chengdu Sky Valley, zdj. MVRDV

 

Ilustrując koncepcję miasta przyszłości, firma MVRDV przedstawia dwie odrębne, lecz współgrające ze sobą przestrzenie: „ziemskie” środowisko na zboczach wzgórz, gdzie tradycyjne materiały budowlane integrują się z istniejącym krajobrazem i „niebo”, gdzie nowoczesne materiały i najnowsze technologie tworzą niemal futurystyczną kompozycję.

Chengdu Sky Valley, zdj. MVRDV

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.