Rammed Earth Pavilion. Konkurs

Rammed Earth Pavilion. Konkurs

Materiały organizatora

Ogłoszono międzynarodowy konkurs Rammed Earth Pavilion, którego uczestnicy będą musieli zaprojektować pawilon wystawowy, do którego konstrukcji zostanie wykorzystana ubita ziemia. Projektowi budynku ma towarzyszyć wystawa o użytym w projekcie materiale.

Budynki zbudowane z ubitej ziemi można znaleźć na prawie każdym kontynencie. Powstały one w wyniku zagęszczenia wilgotnego podłoża, które po wysuszeniu tworzy twarde i trwałe ściany, cegły lub inne formy. Ubijana ziemia jest uważana za zieloną alternatywę dla betonu, często używa się jej do budowy eko-domów, przez co staje się coraz bardziej popularna wśród architektów dbających o środowisko” – piszą organizatorzy konkursu.

Konkurs Rammed Earth Pavilion jest częścią serii eksplorującej możliwości różnych materiałów budowlanych. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie pawilonu z ubitej ziemi w wybranym przez siebie miejscu świata. W pawilonie ma znaleźć się wystawa o użytym w pracy materiale, której projekt – obok wizji pawilonu – również jest przedmiotem konkursu.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Nie są wymagane kwalifikacje zawodowe. Propozycje projektowe mogą być opracowywane indywidualnie lub przez zespoły (do 4 członków). Konkurs jest prowadzony w języku angielskim.

Termin rejestracji mija 5 stycznia 2023. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.