MVRDV dla Eindhoven

MVRDV dla Eindhoven

Centrum Handlowe Heuvel, zdj. MVRDV

Firma MVRDV przedstawia projekt Heuvelkwartier, zakładający przekształcenie centrum handlowego Heuvel w Eindhoven w zieloną dzielnicę kulturalną. Architekci zaplanowali rozbudowę istniejących budynków tak, aby mogły zaoferować mieszkańcom szerszą gamę usług handlowych, kulturalnych i rekreacyjnych.

Projekt jest wynikiem wytężonej pracy nad wizją zrównoważonej przebudowy przestarzałego centrum handlowego Heuvel oraz znajdujących się w nim lokali. Obiekt został zaplanowany tak, aby spełniał wymagania współczesnych konsumentów. Projekt MVRDV uwzględnia powierzchnię dla handlu detalicznego, instytucji kultury i przestrzeni rekreacyjnych, dzięki czemu centrum handlowe nabierze nowoczesnego, wielowymiarowego charakteru. „Nasza wizja to otwarta i łatwo dostępna dzielnica handlowa, mieszkaniowa i kulturalna. Osiągniemy to poprzez radykalne otwarcie istniejących budynków na otoczenie i dodanie do kompleksu siedmiu nowych bloków […]. Naszym celem jest przywrócenie atrakcyjności tych terenów dla dobra wszystkich mieszkańców Eindhoven, którzy chcą robić zakupy i spędzać czas poza domem”- mówi Winy Maas z MVRDV.

Centrum Handlowe Heuvel, zdj. MVRDV

Cechą charakterystyczną projektu są dachy obsadzone bujną roślinnością. Rozwiązanie to sprzyja zarówno estetyce dzielnicy, jak i wspiera działania mające na celu oczyszczenie powietrza w Eindhoven. Obok budynków handlowych i mieszkalnych, w kompleksie znajdzie się również wysokiej jakości przestrzeń muzyczna, zwana Muziekgebouw lub Music Garden. Istniejąca od dekad struktura zostanie przebudowana tak, aby zapewnić muzykom i melomanom wygodne i piękne miejsce do współdzielenia muzycznych przeżyć.

Centrum Handlowe Heuvel, zdj. MVRDV

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.