Noc w ptasim domku. Studio BIG dla Treehotel

Noc w ptasim domku. Studio BIG dla Treehotel

Biosphere dla Treehotel, zdj. BIG

Duńskie studio architektoniczne BIG zaprezentowało projekt pokoju hotelowego otoczonego setkami domków dla ptaków. Oryginalna forma powstała dla hotelu Treehotel, który powstaje w Szwecji.

Projekt zatytułowany Biosphere to pokój hotelowy z domkami dla ptaków, które okalają jego elewację. Obiekt stanie się ósmym pokojem Treehotel, oferującym niestandardowe noclegi w odizolowanym od większych skupisk ludzkich lesie w Laponii. Hotel jest gratką dla tych, którzy poszukują odpoczynku od zgiełku miasta i szukają bliskości z naturą.

Biosphere dla Treehotel, zdj. BIG

 

Pracownia architektoniczna BIG ma nadzieję, że 350 domków dla ptaków otaczających salę zainspiruje odwiedzających do zainstalowania domków dla ptaków we własnych domach. „Celem Biosphere jest zmniejszenie liczby wymierających gatunków ptaków w lapońskich lasach, wzmocnienie biosfery i środowiska naturalnego” – mówią twórcy projektu.

Biosphere dla Treehotel, zdj. BIG

 

Pokój hotelowy będzie zawieszony nad ziemią. Z ziemią obiekt połączy metalowy most, po którym z łatwością będzie można wejść na górę. Konstrukcja w formie sześcianu zostanie okolona 350 karmnikami lub domkami dla ptaków, które utworzą drugą warstwę elewacji wokół szklanych ścian.

„To wspaniale, że domki i karmniki dla ptaków są bardziej widoczne, to cenne nie tylko dla samego Treehotel. Inicjatywa Treehotel może zainspirować ich gości do tego, aby zainstalować podobne obiekty w pobliżu własnych domów” – mówi Ulf Öhman, przewodniczący Stowarzyszenia Ornitologicznego Norrbotten.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.