North Xingge Jinze. Nowy projekt Aedas

North Xingge Jinze. Nowy projekt Aedas

zdj. Aedas

Formacje skalne wzdłuż wybrzeża Zhuhai zainspirowały pracownię architektoniczną Aedas do stworzenia niezwykłego projektu wieżowca North Xingge Jinze.  Wysoki na 145 metrów wieżowiec będzie zlokalizowany w Zhuhai w chińskiej delcie Rzeki Perłowej, w pobliżu Makau i Hongkongu, w dzielnicy, nad którą trwają zaawansowane prace mające na celu unowocześnienie jej i dodanie nowych atrakcyjnych funkcji.

Budynek Xingge Jinze wyznacza nowy rozdział w rewitalizacji północnej strefy przemysłowej Xiangzhou. To projekt, który pogłębia powiązania między architekturą, społecznością i urbanistyką” – powiedział dyrektor wykonawczy Aedas, Kelvin Hu. „Budynek działa jak siła napędowa, która przyspiesza pobliską przebudowę miejską” – dodaje.

zdj. Aedas

 

Architekci ze studia Aedas czerpali inspiracji z lokalnych formacji skalnych zwanych „kamieniami pomyślności”, modelując bryłę tak, aby nadać jej nieco organicznego charakteru. Jej narożniki zostały zaokrąglone, aby nadać 35-piętrowemu budynkowi, w którym znajdą się biura, apartamenty mieszkalne i usługowe oraz klub – bardziej opływowy kształt.

zdj. Aedas

 

„Budynek Xingge Jinze uosabia transformację Xiangzhou” — powiedział Hu. „Przedstawi na nowo odmłodzone Zhuhai i stanie się nowym symbolem miasta ekologii i innowacji”.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.