Nowa inwestycja w Futian Free Trade Zone. Projekt RSHP

Nowa inwestycja w Futian Free Trade Zone. Projekt RSHP

Shenzhen - Hong Kong Innovation Integrated Service Centre, zdj. RSHP

Biuro architektoniczne RSHP zaprezentowało projekt Shenzhen - Hong Kong Innovation Integrated Service Centre, 45-piętrowej wieży w Futian Free Trade Zone w południowym Shenzhen. Budynek zapewnia przestrzeń dla handlu detalicznego i wydarzeń kulturalnych, umożliwi użytkownikom także spędzanie czasu na świeżym powietrzu.

Projekt tworzy połączenia budynku z istniejącą stacją metra, zaś plac przed nim pomoże wpasować się obiektowi w tkankę miejską. Wewnątrz znajdą się przestrzenie biurowe, które zostaną wykorzystane przez firmy i urzędy. Użytkownicy budynku będą mieli okazję skorzystać z takich udogodnień jak obiekty sportowe, biblioteka oraz galerie sztuki. Taras na dachu będzie dostępny dla wszystkich, przekształcając zachodnie skrzydło wieży w platformę widokową i punkt obserwacyjny dla wielbicieli natury. Budynek leży bowiem na trasie migracyjnej ptaków, których obserwacja jest zajęciem niezwykle popularnym wśród mieszkańców miasta.

Shenzhen - Hong Kong Innovation Integrated Service Centre, zdj. RSHP

Budynek zaprojektowano tak, aby umożliwić naturalną wentylacje. Przeszklenie elewacji zostało wyposażone w otwory wentylacyjne umożliwiające cyrkulację powietrza, zmniejszając w ten sposób zapotrzebowanie na energię do zasilania klimatyzacji. To rozwiązanie ma na celu zminimalizowanie operacyjnego zużycia energii w celu uzyskania 3-gwiazdkowego chińskiego certyfikatu zrównoważonego rozwoju LEED Gold.

Shenzhen - Hong Kong Innovation Integrated Service Centre, zdj. RSHP

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.