VMAX HOUSE

VMAX HOUSE

RE:VMAX HOUSE, zdj. REFORM Architekt

RE: VMAX HOUSE to najnowszy projekt spod ręki Marcina Tomaszewskiego z pracowni REFORM Architekt. Położony na dużej, choć wymagającej działce, budynek swoim oryginalnym kształtem przywodzi na myśl minimalistyczne dzieło sztuki nowoczesnej, wpisane w naturalny kontekst przyrody.

W tym projekcie działka pod budowę domu była bardzo wymagająca i skomplikowana. Skośna, z dużym ośmiometrowym spadkiem, co spowodowało, że zdecydowałem się nie tylko na odwrócenie funkcji wewnątrz budynku, ale także na płynne wkomponowanie, wręcz wbicie bryły w teren” – mówi Marcin Tomaszewski. W istocie, w swoim projekcie architekt całkowicie odszedł od klasycznego rozmieszczenia przestrzeni w piętrowych domach jednorodzinnych, umieszczając przestrzenie dzienne na górze budynku, a sypialnie – na dole.

RE:VMAX HOUSE, REFORM Architekt,

 

Budynek charakteryzuje zdecydowana i pełna wyrazu kubatura – dom przypomina bowiem literę V. Pomimo niespotykanego kształtu, Marcinowi Tomaszewskiemu udało się zachować czystość formy. W górnej części budynku znajdują się obszerne przeszklenia, łączące salon z widokami zza okien. Na dole, przy sypialniach, umieszczone zostaną tarasy, które pozwolą mieszkańcom na kontakt z przyrodą nawet chwilę po wstaniu z łóżek. Na elewacji budynku znajdą się jedynie dwa kolory – czarny i biały. Zostanie ona pokryta białym i czarnym spiekiem kwarcowym.

RE:VMAX HOUSE, REFORM Architekt,

 

RE:VMAX HOUSE ma zostać zrealizowany jeszcze w tym roku.  

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.