Nowa siedziba firmy Alibaba od studia ASPECT

Nowa siedziba firmy Alibaba od studia ASPECT

Xixi, zdj. ASPECT Studio

ASPECT Studios wygrało międzynarodowy konkurs na projekt nowej siedziby firmy Alibaba w Hangzhou w prowincji Zhejiang. Oparta na koncepcji BioHabiNet, propozycja ASPECT koncentruje się na różnorodności biologicznej, zrównoważonych systemach wodnych i miejscach pracy zorientowanych na dobro społeczności.

Kampus Xixi, który pomieści ponad 30 000 pracowników firmy Alibaba, ma stać się przykładem dla innych firm, które chcą zaangażować się w działania na rzecz środowiska. Budynek wspiera bowiem cele chińskiego projektu uzyskania całkowitej neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do roku 2060.

Xixi, zdj. ASPECT Studio

Inspirację do projektu kampusu Hangzhou architekci czerpali z Xixi Wetland, historycznego punktu orientacyjnego o powierzchni 1150 hektarów, symbolu dziedzictwa kulturowego liczącego aż 4000 lat. Aby stworzyć stymulujące i angażujące środowisko pracy, architekci połączyli elementy natury, takie jak bujna roślinność, z nowoczesnymi rozwiązaniami ułatwiającymi użytkownikom korzystanie z budynku.

Xixi, zdj. ASPECT Studio

 

Alibaba jest wiodącą chińską firmą zajmującą się handlem. W ostatniej dekadzie międzynarodowa firma powiększyła się o budynki renomowanych architektów, takie jak główna siedziba firmy Hassell w Hangzhou, biura w Wuhan od firmy Benoy, budynek siedziby firmy Foster + Partners oraz niedawno opublikowany projekt firmy Skidmore, Owings & Merrill – oba zlokalizowane w Szanghaju.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.