Nowe Museo Egizio. Projekt studia OMA

Nowe Museo Egizio. Projekt studia OMA

zdj. OMA

OMA i Andreas Karavanas wygrali konkurs na renowację najstarszego na świecie muzeum kultury starożytnego Egiptu, Museo Egizio założonego w 1824 roku i mieszczącego się w Collegio dei Nobili w Turynie we Włoszech. Zwycięski projekt ma na celu wdrożenie planu Museo Egizio na rok 2024, przekształcając muzeum w centrum naukowe i cel turystów z całego świata.

Projekt ma na celu otwarcie przestrzeni kulturalnej dla wszystkich poprzez stworzenie zadaszonego dziedzińca i szeregu połączonych pomieszczeń w obrębie istniejącej formy architektonicznej. Wizja OMA uznaje znaczenie zarówno naukowej, jak i społecznej funkcji tego miejsca. Architekt Andreas Karavanas, wyjaśnia, że rozwijając koncepcję Piazza Egizia jako palimpsestu, który ujawnia różne warstwy historii muzeum, uda się nadać mu przejrzystą tożsamość, zapewniając jednocześnie zaspokojenie nowych potrzeb instytucji.

zdj. OMA

 

„Museo Egizio z otwartym dziedzińcem jest historycznie istotną przestrzenią miejską w Turynie. Nasz zespół uważa, że przywrócenie publicznego charakteru muzeum i zintegrowanie go z siecią przestrzeni publicznych w Turynie ma kluczowe znaczenie dla projektu. Reorganizując przestrzenie publiczne obecnego muzeum, stworzyliśmy Piazza Egizia, które jest miejscem wszelkiego rodzaju działań wspólnych między Museo Egizio a miastem” – mówi architekt David Gianotten.

zdj. OMA

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.