Wirtualny Seattle Design Festival 2020

Wirtualny Seattle Design Festival 2020

Seattle Design Festival, zdj. designinpublic.org

Organizatorzy Seattle Design Festiwal, którego tegoroczna edycja będzie już dziesiątą, zapowiedzieli, że wydarzenie odbędzie się w planowanym terminie. Wszystkie zaplanowane wcześniej wystawy i spotkania będą miały formę wirtualną. Temat przewodni tegorocznego festiwalu, „About Time”, doskonale współgra z nową formułą festiwalu i zachęca uczestników do zastanowienia się nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością rodzaju ludzkiego.

 „Ogromne zmiany otaczają nas wszystkich: poza koronawirusem społeczności miejskie zmagają się z nierównościami gospodarczymi i społecznymi, stresem środowiskowym i polaryzacją polityczną, które wymagają natychmiastowego działania. Warto zapytać - jak się tu dostaliśmy i co można robić inaczej w ciągu następnej dekady? ” – piszą organizatorzy.

Organizatorzy zachęcają również do zadania sobie innych, mniej filozoficznych pytań. „Czym mogą pochwalić się architektura i design ostatniej dekady? Jakie możliwości przegapiliśmy? W co powinniśmy zainwestować swój czas, by zbudować satysfakcjonujące życie dla przyszłych pokoleń? Co przyniesie następna dekada i jak powinna zareagować społeczność projektantów?”.

Seattle Design Festival potrwa od 15 do 23 sierpnia 2020.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.